Złoty Medal MTP dla łódzkiej firmy Ganbanyoku

Złoty Medal MTPW ramach zbliżających się Targów Wyposażenia Hoteli INVEST HOTEL 2013 wyłoniono Zwycięzcę Konkursu o Złoty Medal MTP.

Prestiżową nagrodę Złotego Medalu zdobyła firma Ganbanyoku z Łodzi. Zajmuje się ona produkcją i popularyzacją saun skalnych, czyli specjalnych płyt skalnych, nagrzewanych do 42-44 st. C.

Złoty Medal pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku a jego przyznawanie rozpoczęło się w 1979 roku od decyzji Ministra Handlu Zagranicznego i Prezesa Zarządu Naczelnej Organizacji Technicznej. Obecnie wnikliwą oceną produktów zajmuje się Sąd Konkursowy, mający zapewnić obiektywny wybór najbardziej obiecujących towarów.

Przez 34 lata swojego istnienia Złoty Medal został przyznany ponad 4.400 różnorakim firmom, wyróżniającym się nowoczesną technologią i innowacyjnością. Wyróżnienia były jednak udzielane na Międzynarodowych Targach Poznańskich od znacznie dłuższego czasu. Pierwszy medal zaprojektowano w 1923 r. na I Wystawę Rolniczo – Przemysłową. Był to jeden z około dwudziestu medali o charakterze nagrody i pamiątkowo-okolicznościowym, wydanych w dwudziestoleciu międzywojennym.

Ciekawostką jest, iż w roku 2004 powstała idea wręczenia medalu Najlepszemu z Najlepszych. Wielki Złoty Medal wręczono 36 firmom, które uczestniczyły w Targach od lat i zdobyły do tej pory nie mniej niż trzy Złote Medale MTP.

Firma Ganbanyoku, wyróżniona Złotym Medalem podczas tegorocznego INVEST HOTEL, wystawiać się będzie w pawilonie 7 na stoisku 53. Niebanalny pomysł na biznes znany jest w Japonii od setek lat. Sauna skalna (ganbanyoku) emituje podczas nagrzewania skał mineralnych wyjątkowe fale FIR, które ludzka skóra traktuje jak wodę i pozwala im wnikać wewnątrz ciała z powodu odpowiednio dobranej częstotliwości. Podczas tego procesu uwalnia się duża ilość anionów, nazywanych witaminami z powietrza.

Pomysł firmy Ganbanyoku został wykorzystany przez baseny, hotele, kluby sportowe, sanatoria, gabinety wellness, gabinety beauty, oraz kliniki medyczne i rehabilitacyjne.

źródło: MTP

Accor doceniony za społeczną odpowiedzialność

Następny »

Dwór Droblin otrzymał cztery gwiazdki

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *