Zakończyły się targi Fitur 2015 w Madrycie

W niedzielę 1 lutego zakończyły się targi turystyczne w Madrycie. Targi w stolicy Hiszpanii trwały od 28 stycznia i odbywały się w Centrum Konferencyjnym IFEMA.

Na tegorocznych targach Polska cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Polskie stanowisko było chętnie odwiedzane zarówno przez profesjonalistów, jak i osoby indywidualne. Jednym z gości był Ambasador RP W Hiszpanii, Tomasz Arabski.

Okazuje się, że Polska jest popularną w Hiszpanii destynacją. Osoby odwiedzające stanowisko deklarowały, że były w naszym kraju już co najmniej raz i chętnie by do Polski wróciły. Warty odnotowania jest fakt, że goście przeważnie decydowali się na dłuższe pobyty, trwające od 5 do 15 dni.

Najwięcej pytań ze strony odwiedzających dotyczyło Warszawy oraz Małopolski, w tym przede wszystkim Krakowa, Wieliczki i Oświęcimia. Jednak osoby, które już zwiedziły te zakątki Polski, były także zainteresowane innymi destynacjami. Goście pytali między innymi o Gdańsk, Poznań, Zakopane, Mazury i Malbork, choć poszukujących informacji o mniej popularnych kierunkach również nie brakowało.

A co jest uważane przez turystów za największy atut Polski? Nasz kraj słynie głównie z pięknej natury, licznych walorów przyrodniczych oraz bogatej kultury.

Nie sposób nie wspomnieć, że odwiedzający pozytywnie wypowiadali się też na temat stanowiska targowego Polski. Docenione zostało zwłaszcza dostosowanie językowe, czyli możliwość uzyskania informacji po hiszpańsku oraz otrzymania folderów w tej wersji językowej. Co ciekawe, najwięcej uwagi przyciągał folder o polskiej kuchni. Kolejne ważne międzynarodowe targi turystyczne odbędą się już w marcu w Berlinie.

EM na podst. POT

Best Hotel Award po raz piąty

Następny »

Mirosław Moczarski wiceprezesem Polaris Hospitality Enterprises

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *