Wyndham Hotels zamyka 1000 hoteli w Chinach

Sieć Wyndham Hotels & Resorts poinformowała o zamknięciu tysiąca hoteli w Chinach z uwagi na epidemię koronawirusa w tym kraju.

Zamykanie hoteli wynika z tego, że nasi właściciele i franczyzobiorcy robili wszystko, co mogli, aby chronić członków swojego zespołu i zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa – powiedział Geoff Ballotti, dyrektor generalny Wyndham.

Balotti poinformował także, że hotele Wyndham w Chinach, które pozostały otwarte, odnotowują spadek obłożenia nawet o 75%. Jego zdaniem taka sytuacja będzie trwać przynajmniej do końca marca. Wyndham posiada w swym portfolio ponad 9300 hoteli w 90 krajach na sześciu kontynentach.

Wyndham dołącza do innych sieci, które zamykają swoje hotele w odpowiedzi na epidemię koronawirusa. Sieć Best Western tymczasowo zamknęła około 65% swoich 52 hoteli w Chinach. Podobnie postąpiła sieć Hilton, która zamknęła w Chinach 150 swoich obiektów.

Co najmniej 73 linie lotnicze zawiesiły loty do Chin. Także serwis Airbnb zawiesił rezerwacje w Pekinie i zwraca koszty użytkownikom, którzy dokonali już rezerwacji noclegu w tym regionie.

źródło: PP na podst. TravelMole / fot. pixabay

Hostel a&o w Warszawie już otwarty dla gości

Następny »

Najdroższe apartamenty hotelowe na świecie

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *