Wiemy, jak będzie wyglądać Qubus Hotel Katowice

Budowa hotelu Qubus w Katowicach zakończy się w kwietniu 2021 roku. Jak będzie wyglądał nowy obiekt? We wnętrzach nowego obiektu projektanci połączyli ideę designu i historii miasta z polską sztuką – czytamy w komunikacie spółki.

Do dyspozycji gości oddanych zostanie 97 komfortowych pokoi. Ale to, co wyróżni obiekt to właśnie wygląd części wspólnych. Co ciekawe gość będzie je mógł w pewnym sensie personalizować np. poprzez muzykę.

Bar w Qubus Hotel Katowice

– Zanim powstały pierwsze propozycje przestrzeni hotelowych wybraliśmy się z projektantami do Londynu, gdzie staraliśmy się poznać współczesne trendy panujące w hotelarskich wnętrzach. Ujęło nas m.in. zastosowanie elementów sztuki w przestrzeniach wspólnych i pokojach, rezygnacja z dużej recepcji na rzecz przyjaznego, wygodnego lobby czy restauracji dla gości. Zauważyliśmy też trend „powrotu do przeszłości” czyli wzornictwa lat 90-tych – mówi Artur Hajduk, prezes sieci Qubus Hotel. 

W hotelu zaprojektowano przestronne lobby, z którego będzie można przejść bezpośrednio do eleganckiej restauracji. Ta z kolei podzielona zostanie na 3 części: restaurację śniadaniową, restaurację główną z kawiarnią na 50 osób oraz bar z hokerami. Dodatkowymi przestrzeniami będą także kameralna sala konferencyjna, siłownia oraz zielony taras. We wszystkich wnętrzach znajdować się będą meble od rodzimych projektantów oraz grafiki czy instalacje polskich artystów.

Lobby w Qubus Hotel Katowice

Przedstawiciele sieci Qubus zdradzają, że obecnie zbudowany jest pokój testowy, który jest sprawdzany pod kątem wygody, atmosfery oraz jakości rozwiązań w nim zaplanowanych. By końcowy efekt projektu był w pełni satysfakcjonujący testy i poprawki potrwają jeszcze parę tygodni.

źródło: informacja prasowa Qubus Hotel

Wielkie otwarcie Suntago Wodny Świat

Następny »

Atari uruchomi hotele dla fanów gier

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *