We Włoszech powstał największy labirynt na świecie

W miejscowości Fontanellato na północy Włoch, na terenie prywatnej rezydencji powstał największy labirynt na świecie. Labirynt zajmuje powierzchnię 8 hektarów, a długość korytarzy, wzdłuż których rośnie 200 tysięcy bambusów, wynosi 3 kilometry.

Inicjatorem i pomysłodawcą stworzenia wyjątkowej atrakcji jest znany włoski wydawca, namiętny kolekcjoner sztuki i bibliofil Franco Maria Ricci. Labirynt powstał w parku w granicach jego posiadłości. Prace nad budową labiryntu trwały ponad 10 lat.

Z powstaniem labiryntu wiąże się wyjątkowa, literacka historia. W 1977 roku Ricci obiecał argentyńskiemu pisarzowi Jorge Luisowi Borgesowi, że zbuduje największy na świecie labirynt. I choć Borges zmarł w 1986 roku, Ricci dotrzymał danego mu słowa.

Największy labirynt na świecie 02

Korytarze i alejki prowadzą do znajdującej się w środku labiryntu galerii sztuki, w której prezentowane są obrazy, rzeźby oraz inne dzieła sztuki. Najstarsze eksponaty pochodzą nawet z XVI wieku. W sercu labiryntu znajduje się również biblioteka, której zbiory obejmują 15 tysięcy tomów, między innymi książek w cennych oprawach i starodruków.

Oprac. EM na podst. italiangoodnews.com, fot. labirintodifrancomariaricci.it / francomariaricci.com

Leonardo DiCaprio planuje budowę luksusowego resortu

Następny »

Hotel w Mediolanie członkiem Starwood Luxury Collection

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *