Wczasy we wrześniu coraz bardziej popularne

W tym roku pogoda dopisała turystom wypoczywającym nad Morzem Bałtyckim i w Sudetach. Nie oznacza to jednak, że sezon wakacyjny kończy się wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Z roku na rok wrześniowe wczasy z górami czy piaskiem i falami w tle, stają się coraz bardziej popularne.

Hotelarze znad Bałtyku trwający sezon wysoki oceniają bardzo dobrze – dobra pogoda utrzymuje się już od kilku tygodni, a wśród turystów nie brakuje chętnych do wypoczynku, choć nadal muszą oni liczyć się z brakiem wolnych pokoi w pensjonatach i popularnych kompleksach hotelowych. Brak miejsc na plaży w większych kurortach i powszechne odgradzanie się od innych plażowiczów parawanem internauci komentują z kolei bardzo humorystycznie.

Choć wypoczynek w górach cieszy cię nie mniejszym zainteresowaniem niż ten nad morzem, zdecydowanie łatwiej znaleźć tu zakwaterowanie.

Jako hotelarze obserwujemy wyjątkowe w tym roku zainteresowanie pobytami wrześniowymi, o które mamy wiele zapytań. Niewątpliwie miesiąc ten będzie doskonałym czasem dla beztroskiego wypoczynku połączonego z aktywną turystyką na sudeckich, doskonale przygotowanych, szlakach – mówi Łukasz Kubacki z Interferie S.A.

Rowery i zwiedzanie nad morzem

Ogromne zainteresowanie turystów pakietami wrześniowymi nad morzem dotyczy głównie tych osób, które chcą zadbać o siebie i uciec od zgiełku oraz seniorów, pragnących odwiedzić popularne nadmorskie miasta, uniknąć korków i odpocząć od męczących upałów. Mniejsza liczba wczasowiczów we wrześniu sprzyja szczególnie długim spacerom brzegiem morza, a ceny w hotelach są zdecydowanie niższe od tych letnich nawet o 30%. Komfort zwiedzania nadbałtyckich atrakcji również znacznie się poprawia, a kawiarnie, restauracje i punkty gastronomiczne nie są już tak bardzo oblegane. Popularnym trendem turystycznym w tym roku są również rekreacyjne przejażdżki rowerami z doładowaniem elektrycznym, które można wypożyczyć we wszystkich obiektach Interferie.

Sportowo w górach

Znane hotele w Karkonoszach i Górach Izerskich oferują wiele sportowych propozycji nie tylko dla wyczynowców, ale także dla amatorów. Słynne w Świeradowie-Zdroju trasy rowerowe SingleTrack to doskonałe rozwiązanie dla rowerzystów, uwzględniające oznakowane odcinki o różnych poziomach trudności. Przez cały wrzesień w Interferie Aquapark Spot Hotel będzie można wziąć udział w nocnych marszach nordic walking z czołówkami oraz energetycznych treningach zumby i aerobiku. Nie należy zapomnieć również o przejażdżce koleją gondolową na Stóg Izerski, która z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych, wczesnojesiennych widoków.

Jakie imprezy wrześniowe w górach i nad morzem?

W tym roku późne lato w Świnoujściu będzie przebiegało pod znakiem sportu. Już w pierwszym tygodniu września do miasta przybędzie ponad 200 biegaczy z Polski i Niemiec, by spróbować swoich sił w 36. Międzynarodowym Maratonie Świnoujście-Wolgast. Na 12 września zaplanowano Jubileuszowe Regaty Wioślarskie o Puchar Prezydenta Miasta, a w dniach 15-19 września rozegrają się żeglarskie Mistrzostwa Świata Młodzieży w Match Racingu. Ostatnia sobota miesiąca w Kołobrzegu to z kolei Europejskie Dni dziedzictwa Kulturowego z festynem na terenie Skansenu Morskiego, szantami, wielkim grillowaniem i innymi atrakcjami dla rodzin. W Szklarskiej Porębie z kolei 26 września będzie miał miejsce Rowerowy Bieg Piastów z dystansami 20 i 40 km, do którego trwają jeszcze zapisy, a na 19 września w Świeradowie-Zdroju przewidziano II edycję Festiwalu Folk Fest 2015, przyciągającego zespoły ludowe.

Synoptycy są dobrej myśli

W branży hotelarskiej panują optymistyczne nastroje. Pogoda we wrześniu tego roku zarówno nad Bałtykiem jak i w Sudetach według prognoz długoterminowych powinna być łaskawa. Najprawdopodobniej będzie można liczyć na sporo ciepłych, typowo letnich dni bez ekstremalnych upałów i wolnych od opadów, które łagodnie poprowadzą wczasowiczów do polskiej złotej jesieni.

źródło: Interferie

Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty

Następny »

W Polsce powstał największy na świecie basen

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *