Warta: Polacy decydują się na zagraniczne wakacje

Wielu rodaków w najbliższym czasie planuje wakacje, w tym wyjazdy zagraniczne. Widać to też po zainteresowaniu, jakie budzą oferty ubezpieczeń turystycznych.

W ubiegłym roku na wczasy zdecydowało się niemal 20 mln Polaków, z czego 48 proc. wybrało wyjazd zagraniczny a 52 proc. postanowiło wypoczywać w kraju. Do ulubionych kierunków wakacyjnych należały: Grecja, Turcja, Bułgaria, Egipt i Hiszpania. Zdaniem ekspertów w tym roku wielu Polaków zmieni plany wakacyjne w związku z pandemią COVID-19.

Jeszcze w kwietniu 40 proc. badanych rodaków planowało wyjazd na wakacje lub wycieczkę w ciągu sześciu miesięcy od zakończenia pandemii koronawirusa i wygaśnięcia zagrożenia epidemicznego. Dwa miesiące później odsetek osób zdecydowanych na wyjazd spadł o 6 p.p., natomiast niemal 2/5 badanych nie podjęło jeszcze decyzji o wyjeździe.

Niezależnie od tego, jak dużo osób zdecyduje się na spędzanie wakacji poza miejscem zamieszkania, powinny one zadbać o swoje bezpieczeństwo i ochronę w trakcie wypoczynku. – Z tygodnia na tydzień widzimy coraz większe zainteresowanie w obszarze produktów turystycznych. W ostatnim tygodniu na zakup polisy turystycznej Warty zdecydowało się 3 razy więcej klientów niż w połowie czerwca. Ponadto od początku maja, gdy otwarto pensjonaty i hotele w Polsce polecamy naszym klientom ubezpieczenie Warta Twoje NNW – pakiet dla Turysty (RP), który zapewnia ochronę osobom podróżującym na terenie Polski – mówi Ilona Zaremba-Choim, dyrektor operacyjna z Warty.

W ramach ubezpieczenia turystycznego warto wybrać takie, które oferuje szeroki zakres ochrony już w standardzie. W przeciwnym wypadku może się okazać, że decydując się na najtańszą polisę, jej zakres będzie bardzo wąski i może wymagać dokupienia kosztownego rozszerzenia.

W czasie wakacji często próbujemy nowych aktywność na świeżym powietrzu, w tym takich które jeszcze kilka lat temu uważane były za ekstremalne. Nurkowanie czy surfowanie to coraz popularniejsze atrakcje nadmorskich kurortów chętnie wybierane przez turystów.

Koszt ubezpieczenia turystycznego Warty zależy od kilku zmiennych, m.in. kierunku wyjazdu, wieku ubezpieczonych czy zakresu ochrony.

źródło: komunikat prasowy Warta

Hotele TRIBE wkraczają do Europy

Następny »

2 mln zł na rozwój kawowego omnichannel: Coffeedesk

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *