Warmia i Mazury kusi nowych inwestorów

Trwa kampania informacyjno-promocyjna w ramach projektu „Warmia i Mazury Pro-Invest 2015”. Jej celem jest wzmocnienie wizerunku regionu jako przyjaznego inwestycjom oraz prezentacja atutów gospodarczych województwa. Istotnym elementem tej promocji była dwudniowa wizyta przedstawicieli mediów ogólnopolskich w regionie.

Podczas wizyty dziennikarze wzięli udział w konferencji „Otwarci na Skandynawię”, razem z przedsiębiorcami ze Szwecji i Finlandii zainteresowanymi inwestowaniem na Warmii i Mazurach. „Rolą samorządu jest ułatwienie kontaktów między biznesem krajów nordyckich a warmińsko-mazurskim, dlatego tak bardzo nam zależy na promocji gospodarczej regionu” – powiedział podczas konferencji marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Inwestycje w zgodzie z naturą są chlubą regionu. Jedną z nich – Centrum Sportowo-Rekreacyjne nad jednym z kilkunastu jezior położonych w granicach Olsztyna – zaprezentował prezydent Piotr Grzymowicz.

Przykładem zaangażowania administracji w rozwój regionu jest Park Naukowo-Technologiczny w Olsztynie (PNT). PNT jest miejscem stymulowania współpracy biznesu i nauki- miejscem szkoleń, wsparcia instytucjonalnego oraz doradztwa z zakresu prawa czy księgowości. W ramach PNT działa „Inkubator Przedsiębiorczości” skierowany do początkujących przedsiębiorców, a także laboratoria, gdzie firmy prowadzą prace badawcze.

Specjalne strefy ekonomiczne na Warmii i Mazurach oferują najatrakcyjniejszą w skali kraju pomoc publiczną dla biznesu w postaci ulg podatkowych, ułatwień administracyjnych oraz profesjonalnych usług doradczych i są jednymi z najszybciej rozwijających się obszarów gospodarczych w Polsce.

W ostatnich latach inwestorzy stworzyli ponad 14 000 miejsc pracy, a wartość zainwestowanego kapitału w strefach ekonomicznych wyniosła ponad 5,2 miliarda złotych. Ale Warmia i Mazury wciąż dysponują dużymi zasobami bardzo dobrze przygotowanych, wyposażonych w pełną infrastrukturę techniczną terenów inwestycyjnych, zlokalizowanych w specjalnych strefach ekonomicznych. Wszystko to sprawia, że to region posiadający mocne atuty pro-inwestycyjne.

źródło: Urząd Marszałkowski Woj. Warmińsko-Mazurskiego

Hotele ibis podwyższają standard do 3 gwiazdek

Następny »

Francuska grupa Voyage Privé wchodzi do Polski

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *