Wakacje nad polskim morzem droższe niż za granicą

Sopot okazał się najdroższą miejscowością wakacyjną w Polsce – wynika z analizy HomeToGo podsumowującej sezon wakacyjny 2015.

Za noclegi podczas tygodniowego urlopu 4-osobowa grupa zapłaci tu ok. 3000 zł*. To więcej niż w sycylijskim Palermo, gdzie cena w sezonie wynosi ok. 2100 zł, na Maderze oraz na Riwierze Tureckiej – tam noclegi będą kosztowały wczasowiczów ok. 1900 zł. Na wakacje w Polsce zdecydowanie opłaca się pojechać we wrześniu. Pogoda często wciąż dopisuje, a nad Bałtykiem, na Mazurach oraz w górach ceny noclegów spadają o ok. 20%.

podsumowanie-lata-2015_Polska

Mediana cen mieszkania wakacyjnego w Polsce w lipcu i sierpniu wynosi ok. 2200 zł, a po sezonie spada do ok. 1800 zł. Okres urlopowy nie ma natomiast wpływu na kształtowanie się cen w największych polskich miastach. Za tygodniowy pobyt w Krakowie 4 osoby zapłacą ok. 2050 zł, w Warszawie ok. 2300 zł, a w Gdańsku ok. 2200 zł.

Powierzchnia mieszkalna jaką mają do dyspozycji 4 osoby wypoczywające nad polskim morzem, w górach lub na Mazurach to ok. 50 mkw. To prawie tyle samo co w popularnej wśród Polaków Chorwacji (52 mkw.) Dla porównania w USA jest to blisko dwukrotnie więcej (ok. 100 mkw.). O 50% więcej przestrzeni niż w Polsce będziemy mieli jadąc na wakacje do Hiszpanii lub Turcji, gdzie powierzchnia apartamentu wakacyjnego to ok. 75 mkw.

źródło: HomeToGo

LOT zaprasza na kolejną aukcję bagaży lotniczych

Następny »

Hilton Garden Inn Kraków Airport łączy kuchnię z muzyką

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *