W Warszawie rusza Festiwal Singera

Już w sobotę, 22 sierpnia, rusza w Warszawie Festiwal Singera, a z nim mnóstwo koncertów, spotkań i warsztatów. Wśród wszystkich imprez warto się przyjrzeć programowi w poszukiwaniu wydarzeń towarzyszących, bo już wkrótce na ulicy Próżnej Daniel Kahn, Anna Rozenfeld, Beata Mintzberg, Etel Szyc i Hanna Kossowska przybliżą warszawiakom kulturę żydowską.

Już w niedzielę 23 sierpnia o godz. 15.00 w restauracji Mercato przy ul Próżnej 7 Beata Mintzberg pokaże tajniki kuchni sefardyjskiej, czyli tradycyjne posiłki Żydów zamieszkujących kraje śródziemnomorskie. Beata Mintzberg przygotowywała szabatowe posiłki dla społeczności skupionej przy reformowanej synagodze Ec Chaim. Na warsztaty, w  których goście będą aktywnie uczestniczyć obowiązują zapisy w barze restauracji Mercato 21 i 22 sierpnia w godz. 17.00-20.00.

Dwa dni później, we wtorek 25 sierpnia o godz. 16.30 w tym samym miejscu Etel Szyc i Hanna Kossowska poprowadzą warsztaty „Zapachy i smaki kuchni żydowskiej”. Panie zdradzą tajniki kuchni żydowskiej, podzielą się oryginalnymi przepisami, wytłumaczą zasady koszerności i opowiedzą o świętach żydowskich, jednocześnie przygotowując tradycyjne potrawy przeznaczone do degustacji. Zapisy: w barze restauracji Mercato, 23 i 24 sierpnia w godz. 17.00-20.00.

W środę 26 sierpnia o godz. 16.30 Anna Rozenfeld zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty edukacyjno-artystyczne. Warsztaty będą małą krainą jidysz, w której dzieci poznają proste słowa z tego języka, tradycyjne piosenki i wierszyki, pobawią się w kalambury oraz przygotują swój talizman, ozdobiony według własnego pomysłu kamień ze swoim imieniem w jidysz.  Anna Rozenfeld jest artystką, badaczką, tłumaczką, dziennikarką, aktorką, nauczycielką i propagatorką języka jidysz, współzałożycielką projektu ייִדיש לעבט (Jidysz żyje). Absolwentka szkół artystycznych w Marburgu, Salzburgu, Wiedniu i Warszawie. Zapisy w barze restauracji Mercato 24 i 25 sierpnia, w godz. 17.00-20.00.

W czwartek 27 sierpnia o godz. 19.00 w restauracji Mercato przy ul. Próżnej 7 znany berliński muzyk i performer Daniel Kahn, założyciel zespołu The Painted Birds oraz Anna Rozenfeld, malarka, aktorka i tłumaczka opowiedzą o języku jidysz w swojej twórczości.  Usłyszymy o inspiracjach i o kulturze języka jidysz.

28 sierpnia o godz. 17.30 także w Restauracji Mercato, ale już w innej części Śródmieścia, bo przy ulicy Pięknej 15 odbędzie się przedstawienie „Przystanek poezja: Aron Cejtlin”. Poezje czytać będą Paulina Lombarowicz, Ernestyna Winnicka i Marcin Błaszak. Aron Cejtlin (1898-1976) ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim, a stał się znany za sprawą swojego poematu metafizycznego „Metatron”. Zapisy 26 i 27 sierpnia w godz. 17.00-20.00 w barze restauracji przy ul. Pięknej 15.

Specjalnie z okazji inauguracji XII edycji Festiwalu Singera w delikatesach restauracji Mercato przy ulicy Próżnej 7 powstanie półka z koszernymi produktami włoskimi, poszerzając tym samym ofertę dostępnych w Warszawie produktów koszernych. Mercato to unikalne połączenie włoskiej restauracji i delikatesów z włoskimi produktami w samym centrum Warszawy: Piękna 15 i Próżna 7.

źródło: informacja prasowa

VI Ogólnopolski Zjazd Dyrektorów Hoteli Niezależnych

Następny »

Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *