W Osieku powstaje basen typu Biodesignpools

Inwestorzy coraz częściej wybierają Biodesignpools – wpisane w otoczenie akweny przypominające naturalne zbiorniki wodne, z indywidualnym kształtem i dowolnie modelowaną linią brzegową. Największy tego typu obiekt w Polsce powstaje obecnie w Osieku w Małopolsce. Połowa prac została właśnie zakończona.

To, co najbardziej rzuca się w oczy, to ponadprzeciętny rozmiar nowo powstającego basenu. Ten zlokalizowany przy hotelu i restauracji budowanych w miejscowości Osiek k. Oświęcimia obiekt złożony będzie z dwóch kąpielisk – brodzika o powierzchni 120 m2 oraz znacznie od niego większego basenu głównego o powierzchni aż 1350 mkw. Budowa akwenu rozpoczęła się 7 stycznia. Na tę chwilę zrealizowano ok. 50% wszystkich prac.

– Do tej pory wykonaliśmy rurociągi obiegowe poza niecką basenu oraz zainstalowaliśmy zbiorniki wyrównawcze instalacji obiegowej. Powstała już konstrukcja niecki, a także odpowiednio ukształtowana skarpa, schody oraz główne wejście – wyjaśnia Marek Ignatowicz z firmy Garden, dystrybutor technologii Biodesignpools w Polsce. – W najbliższym czasie zainstalujemy uszczelnienie z membrany EPDM oraz nałożymy strukturę w kolorze Goa, przypominającą piasek z egzotycznej plaży oraz wstawki z granulatu marmurowego Ciotttolino „Botticino” – dodaje.

Kolejnym krokiem będzie montaż filtrów, pomp w maszynowni i automatyki dozowania i sterowania obiegiem wody w basenie.
Budowa prawdopodobnie zakończy się na przełomie czerwca i lipca. Wszystko to za sprawą łagodnej zimy, która pozwoliła na wykonanie wielu prac przy teoretycznie niesprzyjającej porze roku – w tym na stworzenie instalacji w gruncie (zbiorniki wyrównawcze w postaci 3 cystern polietylenowych o objętości 100 m3 każda). Akwen, który niebawem powstanie oprócz wielkości wyróżniać się będzie m. in. strukturalną plażą. Wykończona zostanie ona piaskiem kwarcowym połączonym specjalną żywicą.

źródło: informacja prasowa

Nagroda KTR dla marketingu Starego Browaru

Następny »

Znamy już Mistrza Polski Sommelierów 2015

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *