W Londynie powstanie podniebny basen

Między nowoczesnymi londyńskimi apartamentowcami powstanie podniebny basen. Zawieszona w powietrzu konstrukcja będzie pierwszym tego typu obiektem na świecie.

Podniebna pływalnia ma znajdować się na wysokości dziesiątego piętra. Jak twierdzi John Mulryan, właściciel firmy deweloperskiej, która realizuje inwestycję, na pomysł budowy obiektu wpadł jego ojciec. W rozmowie z brytyjskimi mediami powiedział, że początkowo nie było wiadomo, czy stworzenie takiej konstrukcji będzie możliwe.

Jednak po trwających około półtora roku konsultacjach z inżynierami oraz twórcami akwariów okazało się, że nic nie stoi na przeszkodzie, by taka konstrukcja powstała.

Podniebny basen 02

Podniebny londyński basen będzie miał 27 metrów długości i zostanie zbudowany z akrylowych tafli o grubości 20 centymetrów. John Mulryan zapowiada, że pływający mogą spodziewać się wrażeń przypominających unoszenie się w powietrzu.

Jednak chętni na podniebne przyjemności muszą przygotować się na spory wydatek. Ceny mieszkań w kompleksie Embassy Gardens, w którym powstanie basen, zaczynają się od 940 tysięcy dolarów. Budowa pływalni ma zakończyć się w 2018 roku.

Podniebny basen 03

Oprac. EM na podst. dailymail.co.uk, fot. ballymoregroup.com / embassygardens.com

Park Hotel Diament Zabrze organizuje Dni Otwarte

Następny »

Brytyjski turysta uratowany dzięki… napisowi na piasku

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *