W Gdyni powstanie podwodny hotel

W ciągu najbliższych miesięcy w Gdyni ma powstać podwodny hotel. Autorem jednego z najbardziej innowacyjnych polskich projektów technologicznych, którym interesują się już zagraniczni inwestorzy, jest spółka inżynierska Deep Ocean Technology.

Podstawę konstrukcji obiektu będą stanowiły dwa dyski, podwodny i nadwodny. Dolny dysk będzie umieszczony pod powierzchnią wody, na głębokości do 10 metrów. Właśnie tutaj zostanie zaaranżowanych 21 pokoi hotelowych z oknami widokowymi, centrum nurkowe oraz bar. Drugi dysk, w którym powstaną restauracja, kompleks SPA i strefa rekreacyjna, będzie znajdował się kilka metrów nad lustrem wody.

Rozmiary dysków mają być dostosowywane do lokalnych warunków. Konstrukcja ma być również odporna na uderzenia kilkumetrowych fal. W nagłych, wymagających ewakuacji sytuacjach, dolny dysk może niemal natychmiast wypłynąć na powierzchnię.

Podwodny hotel 03

Do hotelu będzie można dostać się przede wszystkim drogą morską, a w przypadku obiektów usytuowanych w trudniej dostępnych miejscach, także śmigłowcem. Zgodnie z założeniami autorów projektu, hotel będzie można też rozbudowywać.

Podwodny hotel w Gdyni już budzi ogromne zainteresowanie światowych mediów. Jeśli realizacja projektu przebiegnie pomyślnie, istnieją bardzo duże szanse na sfinalizowanie kontraktu na budowę podwodnego hotelu na Malediwach. Zainteresowanych polskim projektem jest również kilkunastu innych inwestorów. Koszt programu wyniesie około 33,5 mln złotych, przy czym 19 mln złotych pochodzi z funduszy unijnych.

oprac. EM na podst. deep-ocean-technology.com

Turystyczny barcamp wraca do Gdańska

Następny »

Gdański hotel Stay inn planuje otwarcie 18 kwietnia

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *