W Alpach powstanie najwyższy hotel w Europie

W miejscowości Vals w Alpach Szwajcarskich ma powstać najwyższy hotel w Europie. Pomysłodawcą projektu jest właściciel term Remo Stoffel.

Według planów obiekt ma mieć 380 metrów wysokości, co oznacza, że może stać się również liderem w rankingu najwyższych budynków na Starym Kontynencie.

W hotelu ma znaleźć się 100 luksusowych apartamentów, za nocleg w których trzeba będzie zapłacić co najmniej 1000 franków szwajcarskich. W obiekcie, zaprojektowanym przez słynnego amerykańskiego architekta Thoma Mayne’a, nie zabraknie także ekskluzywnego kompleksu SPA i licznych atrakcji.

Szacowany koszt inwestycji wynosi 200 milionów franków szwajcarskich. Jednak sam pomysł budowy drapacza chmur w Alpach spotkał się z falą krytyki. Negatywne opinie profesorów z Federalnego Instytutu Technologii w Zurychu oraz krytyków architektury mogą nie pomóc inwestorowi, który w dalszym ciągu oczekuje na pozwolenie na budowę.

Vals to niewielkie uzdrowisko w Szwajcarii, znane z łaźni termalnych i źródeł wód mineralnych. Kurort swoją popularność zawdzięcza także usytuowaniu w otoczeniu alpejskich szczytów i zapierającym dech w piersiach krajobrazom oraz świetnym warunkom narciarskim.

oprac. EM na podst. telegraph.co.uk, fot. Pixabay

Hotel SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój kusi luksusem

Następny »

Rewolucja na lotniskach? Kabiny do spania w terminalach

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *