Vue Hotel – artystyczny cud z Pekinu

W listopadzie br. w Pekinie otwarto Vue Hotel – nowy kompleks hotelowy, który łączy zalety starego budownictwa (z lat 50. ubiegłego wieku) z nowoczesną architekturą.

Vue Hotel położony jest na skraju jeziora Houhai i sąsiaduje z przepięknym parkiem. Hotel dysponuje 80 pokojami i apartamentami, piekarnią, restauracją i barem na dachu.

Budynki hotelowe składają się z szeregu budynków, zaprojektowanych w tradycyjnym, chińskim stylu z jednoczesnym połączeniem nowoczesnej architektury. Kontrowersyjne połączenie bogatych chińskich zdobień z typowo europejskim wzornictwem wzbogacono o minimalistyczne współczesne formy, całości oryginalności i uroku dodają barwy. Te zostały ograniczone do czerni i złota.

Stworzony przez Grupę Orange Hotels, hotel w Pekinie jest flagową inwestycją, która ma na celu ekspansję firmy na terytorium Chin. Hotel Vue jest stworzony po to, by każdy mógł czerpać inspirację – z projektu, z kultury i przyrody, w otoczeniu której znajduje się obiekt. Malowniczy krajobraz i unikatowe budynki mają stwarzać artystyczny nastrój i być natchnieniem dla gości.

oprac. MsK ns podst. lonelyplanet.com

 

Nowy szef działu travel w Facebooku

Następny »

Najmniejszy hotel na świecie

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *