Veuve Clicquot Brut w sieci Freshmarket

szampanvcSzampan o charakterystycznej świeżości i smaku dojrzałych owoców. Trunek, którego 168 butelek sprzed 150 lat znaleziono niedawno na dnie Bałtyku, a słynny kompozytor Johann Strauss stwierdził, że to król wszystkich win. Kwintesencja stylu marki Veuve Clicquot czyli Veuve Clicquot Brut w wyjątkowej, promocyjnej cenie 169,99 za butelkę już od 8 października w sieci Freshmarket.

Do produkcji szampana Veuve Clicquot Brut wykorzystuje się trzy odmiany szczepów winogron: Pinot Noir, Chardonnay Pinot Meunier. Ich zbiór odbywa się w 100% ręcznie. Szampan Veuve Clicquot dojrzewa w butelkach  od 3 do 5 lat w specjalnie przystosowanych piwnicach, których korytarze ciągną się pod miastem Reims na długości ponad 20 km. Dopiero po tym okresie szampan osiąga pełnię smaku i aromatu. Już pierwszy łyk Veuve Clicquot dostarcza  charakterystycznej dla tej marki świeżości i smaku dojrzałych owoców. Nic więc dziwnego, że po wypiciu go car Rosji Aleksander I uznał, że już nigdy nie wypije niczego innego. Od 8 października każdy klient sieci Freshmarket będzie mógł spróbować wyjątkowego smaku tego trunku, gdyż dostępny on będzie w specjalnej, promocyjnej cenie 169,99 za butelkę.

– Bardzo charakterystyczna, pomarańczowa etykieta szampana Veuve Clicquot jest swoistą wizytówką firmy. Długotrwała metoda produkcji szampana skutkuje bardzo dużą ilością niewielkich, długo utrzymujących się bąbelków. W aromacie odnaleźć można nuty tostowe, chlebowe, drożdżowe wsparte aromatem zielonego jabłka i cytrusów. Te cechy wyróżniają ten produkt od wielu innych win musujących, które nie mają prawa być nazywane szampanem. To właśnie te cechy wraz z subtelną i elegancką strukturą powoduję, że Veuve Clicquot będzie odpowiednim winem nie tylko podczas świętowania, ale zawsze wtedy, gdy mamy ochotę na wyjątkowe wino. Mam nadzieję, że w tak atrakcyjnej cenie Polacy skuszą się i rozsmakują się w tym znakomitym trunku – opowiada Andrzej Strzelczyk, Mistrz Polski Sommelierów rekomendujący wina dla sieci Freshmarket.

Powstałe w 2009 roku sklepy Freshmarket oferują swoim klientom doskonały wybór win i innych trunków. Wyznacznikiem konsekwentnie rozbudowywanej oferty jest wysoka jakość i doskonały smak.

źródło: Freshmarket

Kolejna edycja Targów Invest Hotel zakończona

Następny »

andel’s Hotel Cracow sponsorem Mitu Galicji

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *