Tydzień Turystyki Polskiej na EXPO w Mediolanie

W niedzielę rozpoczął się Tydzień Turystyki Polskiej na Światowej Wystawie EXPO 2015 w Mediolanie. Nasz kraj promowany jest hasłem „Poland. Come and find all colours of life” jako destynacja bogata pod względem kulturowym i turystycznym.

Uroczysta inauguracja Tygodnia Turystyki Polskiej odbyła się w prestiżowym hotelu Magna Pars. Gości przywitali dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT we Włoszech Małgorzata Furdal oraz Maurizio Di Maggio, dziennikarz Radio Montecarlo.

Tydzień Turystyki Polskiej potrwa do 24 maja. W tym czasie swoją ofertę przedstawią miasta i regiony, będące partnerami Polskiej Organizacji Turystycznej, dla których udział w EXPO jest okazją do szerokiej promocji swoich produktów turystycznych.

poland3

W Mediolanie odbędą się prezentacje Warszawy, Krakowa i Małopolski, biegnącego przez 5 regionów Wschodniego Szlaku Rowerowego Greenvelo, Lublina i Lubelskiego, Miast i Gmin Morskich, Województwa Podlaskiego oraz Dolnego Śląska i Wrocławia, który został wybrany Europejską Stolicą Kultury na 2016 rok.

Jednak działania promocyjne będą odbywać się nie tylko na terenie wystawy, ale także w przestrzeni miejskiej. Na ulicach Mediolanu można zobaczyć tramwaj z reklamą naszego kraju i zachęcającą do odwiedzenia polskiego pawilonu na EXPO.

EM na podst. pot.gov.pl, fot. Facebook/Polska Organizacja Turystyczna

Znamy już Mistrza Polski Sommelierów 2015

Następny »

Pierwsze urodziny DoubleTree by Hilton Warsaw

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *