Turystyczne Skarby Małopolski wybrane!

We wtorek 13 października podczas gali w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu ogłoszeni zostali zwycięzcy II edycji Turystycznych Skarbów Małopolski.

Celem konkursu było wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych turyście miejsc oraz ofert turystycznych na terenie Małopolski. 

W kategorii Miejsce z klimatem miejscowość lub gmina turystyczna zwyciężyło Krościenko nad Dunajcem. Wyróżnienia za drugie i trzecie miejsca trafiły do Ojcowa oraz Gorlic. W kategorii Najciekawszy szlak turystyczny internauci wytypowali szlak Velo Dunajec. Wyróżnienia przypadły Babiej Górze i Śnieżnym Trasom przez Lasy.

Laureatem kategorii Dzieje się jest Festiwal 4 Strony Karpa. Wyróżnienia otrzymały Edukacja Plenerowa z Bielak Active, a także Juromania, czyli Święto Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Rowerowy raj – to zwycięzca w kategorii Unikatowa atrakcja turystyczna, czyli Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorsztyńskiego. Dodatkowo wyróżniono Ogród hortiterapii w miejscowości Jadowniki Mokre, a także Kopalnię Soli Bochnia.

Głosem internautów w kategorii Sielskie klimaty na czele znalazł się Chochołowy Dwór w Jerzmanowicach. Drugie miejsce w tej kategorii otrzymał Radocza Park Hotel Active & Spa, a trzecie Domek u Heli w Limanowej.

W kategorii W gościnie – oferta kulinarna zwycięzcą okazał się Pensjonat bezglutenowy Moje Tatry w Białym Dunajcu. Wyróżnienia otrzymały Chochołowy Dwór w Jerzmanowicach i Restauracja Pod Aniołem w Zakopanem.

Nowy dyrektor generalny hotelu Platinum Mountain

Następny »

Najbardziej ekologiczny hotel w Holandii

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *