Turyści chętnie sięgają po internetowe źródła informacji

Przy planowaniu wyjazdów podróżujący ufają najbardziej forom internetowym oraz blogom – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez portal agoda.com.

W ankiecie przeprowadzonej w kwietniu i maju bieżącego roku, portal Agoda.com zapytał ponad 5,5 tys. użytkowników z całego świata, jakie źródła informacji uważają za najbardziej wiarygodne na etapie planowania podróży. Fora internetowe okazały się najbardziej popularne – wskazało na nie 34% respondentów.

Blogi i strony niezależne znalazły się na drugim miejscu, uzyskując 28% głosów. Łącznie, źródła internetowe (w tym fora, blogi i aplikacje mobilne związane z podróżowaniem) zebrały 71% głosów.

Nie jest niespodzianką, że coraz większa grupa podróżujących polega na źródłach internetowych. Umożliwiają one dostęp do połączonej bazy wiedzy i doświadczeń niezliczonej rzeszy osób. W razie potrzeby zawsze można też zawęzić wyszukiwanie do konkretnych potrzeb użytkownika, co kiedyś nie było możliwe – powiedział John Brown, dyrektor ds. operacyjnych w firmie Agoda.

Najbardziej zaufane źródła informacji związanych z podróżowaniem

Fora internetowe – 34%
Blogi i strony niezależne – 28%
Porady osób mieszkających w danym miejscu – 13%
Przewodniki drukowane – 12%
Aplikacje mobilne – 9%
Inne – 4%

Tylko 12% respondentów wybrało przewodniki w formie książkowej.

Jeśli zaś chodzi o dzielenie się wrażeniami po zakończeniu podróży, 79% ankietowanych stwierdziło, że zamieściło w internecie recenzję lub komentowało na blogach czy portalach społecznościowych, by podzielić się swymi doświadczeniami z podróży z innymi (można było wybrać tylko jedną pozycję).

Czy dzielisz się w internecie swymi doświadczeniami z podróży?

Nie – 21%
Tak, zamieszczam recenzje – 38%
Tak, publikuję w mediach społecznościowych – 25%
Tak, komentuję na blogach lub forach – 16%

źródło: agoda.com, fot. pixabay.com

Hotel w Mediolanie członkiem Starwood Luxury Collection

Następny »

HRS wybrał najlepsze hotele 2015 roku

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *