Tropiki czy narty? Gdzie Polacy spędzą ferie zimowe 2019?

Już za kilka dni uczniowie z pięciu województw rozpoczną ferie zimowe. I choć dzieci z pozostałych regionów kraju na pierwszą w tym roku przerwę od nauki muszą jeszcze trochę poczekać, wiele rodzin już wie, co będzie robić w tym czasie. No właśnie – gdzie Polacy spędzą tegoroczne ferie zimowe?

Nie jest zaskoczeniem fakt, że Polacy coraz częściej planują urlop za granicą. Na spędzenie zimowych wakacji zazwyczaj mamy dwie koncepcje – albo decydujemy się na szusowanie na stokach narciarskich, albo wybieramy wypoczynek w ciepłych krajach.

Jakie kierunki cieszą się obecnie największą popularnością? Z raportu przygotowanego przez Wakacje.pl wynika, że osoby planujące zimowy urlop na stoku, najchętniej wybierają Włochy (66 proc.). Drugie miejsce w zestawieniu najpopularniejszych kierunków narciarskich na ferie zajmuje Austria (16 proc.), zaś na kolejnych uplasowały się Czechy (7 proc.), Polska (4 proc.) oraz Słowacja (3 proc.).

Jednak zimowy wyjazd to doskonały moment nie tylko na szlifowanie narciarskich umiejętności. Wiele osób wykorzystuje dwa tygodnie odpoczynku od pracy i nauki na podróż do kraju, w którym temperatury są znacznie wyższe niż te aktualnie panujące w Polsce.

W tej grupie turystów ogromną popularnością niezmiennie cieszy się Egipt, dokąd, zgodnie ze statystykami sprzedażowymi Wakacje.pl, od mrozu uciec planuje 27 proc. Polaków. Pozostałe najchętniej wybierane kierunki na ferie pod palmami to Hiszpania (16 proc.), Turcja (7 proc.), Malta (6 proc.) oraz Dominikana (4 proc.).

8 nowych hoteli, które warto odwiedzić w 2019 roku

Następny »

Jeśli nie narty, to co? Popularne kierunki zimowych wyjazdów

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *