Tripsta.pl przedstawia podróżny profil polskiego biznesmena

Analitycy Tripsta.pl stworzyli profil polskiego podróżnika – gdzie podróżuje najwięcej, ile wydaje na to pieniędzy oraz jakie trendy dominują w rezerwacjach.

Największą grupę podróżnych (83,6%) stanowią osoby aktywne zawodowo, czyli pomiędzy 25. a 65. rokiem życia. Najwięcej rezerwacji, bo aż 62% wszystkich dokonanych na stronie Tripsta.pl, przypada na młodszą część tej grupy (osoby w wieku pomiędzy 25 a 40 lat). W bardziej szczegółowym ujęciu – ci, którzy podróżują najwięcej, to osoby w wieku 30-35 lat (19% rezerwacji), oraz w wieku 25-30 lat (17%). Odsetek podróżujących mężczyzn w stosunku do kobiet jest nieco wyższy – 56% vs 44%.

Według danych Tripsta.pl, częstotliwość podróży zmniejsza się z upływem roku. Dla roku 2014 rozkład liczby podróży według kwartałów kształtuje się następująco: I – 33%, II – 30%, III – 20%, IV – 17%. Średnia dla czasu spędzonego w podróży to 10 dni, a na pokładzie samolotu prawie 6 godzin w ujęciu rocznym. Średnie wydatki na podróże w skali roku wynoszą 1630 zł na osobę. Najmniejsza wartość transakcji w serwisie wyniosła 38 zł, a najdroższa rezerwacja dokonana na Tripsta.pl była warta ponad 30000 zł. Maksymalne wydatki jednej osoby bądź organizacji w analizowanym okresie wyniosły ponad 412 000 zł.

Większość rezerwacji, aż 78%, dokonywanych jest dla jednego pasażera. Odsetek rezerwacji dla dwóch osób to zaledwie 17%, a dla trzech tylko 3%. Pozostałe 2% to rezerwacje dla czterech lub więcej osób. Loty rezerwowane są średnio z 35-cio dniowym wyprzedzeniem, jednak rekordowa rezerwacja została dokonana na 353 dni przed wylotem. Wciąż najczęściej wybierane są loty w obie strony, tylko 5% rezerwacji dotyczy tych w jedną stronę.

Prawie 60% zarezerwowanych lotów dotyczy tras kontynentalnych, 27% stanowią rejsy krajowe, a międzykontynentalne zaledwie 13%. W kontekście typów lotów przeważają połączenia z przesiadką, stanowiące 65,5% wszystkich rezerwacji, loty bezpośrednie to 34,5%. Obecność Warszawy na pierwszym miejscu zarówno wśród najpopularniejszych miast wylotu, jak i przylotu dowodzi, że jest to miejsce ściśle związane z biznesem. Inne polskie miasta, z których podróżni najczęściej wyruszają, to kolejno Kraków, Gdańsk, Wrocław i Poznań. Wśród najpopularniejszych zagranicznych miast docelowych znajdują się Berlin, Londyn, Zurych, Ateny, Paryż i Stambuł. Ten wybór kształtuje z kolei listę najczęściej wybieranych przewoźników. Są nimi PLL LOT, Air Berlin, SAS, Lufthansa i Aegean Airlines.

źródło: Tripsta

Pałac Potockich zwycięzcą plebiscytu 7 nowych cudów Polski

Następny »

Rusza budowa hotelu B&B w Katowicach

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *