TOP 5 najpiękniejszych plaż na świecie

Nastroje turystów z całego świata doskonale zna serwis TripAdvisor, który zaprezentował wyniki plebiscytu 2015 Travellers Choice.

Użytkownicy portalu głosowali nie tylko na najpiękniejsze wyspy, miasta czy atrakcje, ale także plaże. Z pierwszej dziesiątki wybraliśmy 5 naszych zdaniem najwspanialszych plaż, które z pełną odpowiedzialnością można nazwać prawdziwymi cudami natury.

5. Whitehaven Beach, Whitsunday Islands, Australia

Australijska plaża Whitehaven to 7-kilometrowy odcinek wybrzeża wyspy Whitsunday. Na Whitsunday można dostać się łodzią z portów turystycznych w Airlie Beach i Shute Harbour w stanie Queensland. Plaża Whitehaven słynie z białych piasków i cudownej, czystej wody.

Whitehaven Beach, Whitsunday Islands, Australia

4. White Beach, Boracay, Filipiny

Boracay to niewielka wyspa na Filipinach, leżąca około 315 kilometrów na południe od Manili, stolicy kraju. Boracay może poszczycić się licznymi nagrodami w rankingach najczystszych plaż i najlepszych destynacji turystycznych. White Beach, usytuowana na zachodnim wybrzeżu wyspy, jest jedną z głównych plaż na Boracay.

White Beach Boracay Filipiny

3. Playa de Ses Illetes, Formentera, Hiszpania

Formentera jest czwartą pod względem wielkości wyspą Balearów, popularnego hiszpańskiego archipelagu, rozsianego na wodach Morza Śródziemnego. Formentera słynie z rajskich plaż, takich jak Playa de Ses Illetes, uważanych za najlepsze na całym wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Playa de Ses Illetes, Formentera, Hiszpania

2. Rabbit Beach, Lampedusa, Włochy

Lampedusa to włoska wyspa leżąca na Morzu Śródziemnym, między Maltą a wybrzeżem Tunezji. Zdaniem wielu turystów to właśnie na Lampedusie znajdują się najpiękniejsze plaże Włoch. Szczególnym sentymentem darzą Rabbit Beach, usytuowaną w południowo-zachodniej części wyspy. Plaża swoją sławę zawdzięcza krystalicznie czystej, turkusowej wodzie, białym piaskom i niesamowitej scenerii.

Rabbit Beach, Lampedusa, Włochy

1. Baia do Sancho, Fernando de Noronha, Brazylia

Po raz drugi niekwestionowanym liderem zestawienia została plaża Baia do Sancho na wyspie Fernando de Noronha, leżącej w brazylijskim archipelagu o tej samej nazwie. Plaże Fernando de Noronha słyną z cudownych krajobrazów i doskonałych warunków do nurkowania. Na pasjonatów podwodnych eskapad czekają tu bujna fauna i flora oraz ciepłe wody Oceanu Atlantyckiego, w których widoczność sięga nawet 50 metrów.

Baia do Sancho, Fernando de Noronha, Brazylia

oprac. EM na podst. businessinsider.com, fot. Wikimedia Commons, Pixabay

The Rock Zanzibar – niezwykła restauracja na wodzie

Następny »

Oto jeden z siedmiu cudów Czech

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *