TOP 10 najlepszych miejsc w Australii

W ramach plebiscytu 2015 Travellers Choice, TripAdvisor, jeden z największych serwisów podróżniczych na świecie, opublikował ranking 10 najlepszych kierunków w Australii na 2015 rok.

Zestawienie powstało w oparciu o ilość i jakość komentarzy użytkowników. W czołówce znalazły się największe australijskie miasta, czyli Sydney, Melbourne i Brisbane. Na dalszych pozycjach uplasowały się zarówno popularne kurorty, w tym Noosa, jak i niewielkie, urokliwe miasteczka, między innymi Margaret River i Cessnock.

10. Cessnock

Cessnock to niewielka miejscowość leżąca w Nowej Południowej Walii. Niegdyś jeden z ośrodków przemysłu wydobywczego, obecnie słynie z rozległych plantacji winorośli.

9. Adelaide

Adelaide jest stolicą stanu Australia Południowa, słynącą z dużej liczby zabytkowych kościołów różnych wyznań, ciekawego układu urbanistycznego oraz dzielnicy nadmorskiej. Co ciekawe, w Adelaide mieszka wiele osób polskiego pochodzenia, a mieście funkcjonuje kilka środowisk polonijnych, w tym Dom Polski i Dom Kopernika.

8. Noosa

Noosa

Noosa to popularny kurort w stanie Queensland, który cieszy się dużą popularnością wśród turystów od końca XIX wieku. Noosa słynie z populacji koali, które można obserwować w okolicach Parku Narodowego Noosa, pięknych plaż oraz doskonałych warunków do surfowania.

7. Margaret River

Margaret River to urokliwe miasteczko, znane z uprawy winorośli oraz świetnych warunków do surfowania, panujących na okolicznych plażach.

6. Hobart

Hobart jest stolicą Tasmanii, wyspy leżącej na południe od Melbourne. Hobart słynie z prestiżowych regat żeglarskich, wyjątkowych krajobrazów i malowniczych winnic, rozciągających się na obrzeżach miasta.

5. Port Douglas

Port Douglas

Port Douglas to popularny kurort leżący na północno-wschodnim wybrzeżu Australii. Miejscowość przyciąga piękną, szeroką plażą, portem jachtowym, nowoczesnymi polami golfowymi i bliskością Wielkiej Rafy Koralowej.

4. Cairns

Cairns to miasto leżące w stanie Queensland, kilkadziesiąt kilometrów od Port Douglas. Niegdyś ośrodek przemysłu cukrowniczego, obecnie jest cenionym przez turystów kurortem. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko świetnemu usytuowaniu na australijskim wybrzeżu, ale też bliskości rozmaitych atrakcji, w tym Wielkiej Rafy Koralowej, ogrodu botanicznego, parku narodowego i farmy krokodyli.

3. Brisbane

Brisbane

Brisbane jest jednym z największych miast Australii i stolicą stanu Queensland. Brisbane to tętniące życiem centrum handlowe, naukowe, kulturalne i przemysłowe, w którym czekają na nas ciekawe zabytki, liczne muzea i galerie sztuki, malownicze parki oraz bogaty wachlarz atrakcji.

2. Melbourne

Melbourne to drugie pod względem wielkości miasto Australii, które słynie z organizacji prestiżowego turnieju tenisowego Australian Open. Melbourne kusi licznymi atrakcjami i niezwykłą atmosferą, natomiast okolice miasta przyciągają wspaniałymi walorami przyrodniczymi, między innymi malowniczym pasmem górskim, formacjami skalnymi czy lasami deszczowymi. W plebiscycie magazynu The Economist, Melbourne zostało wielokrotnie wyróżnione jako Najlepsze miasto do życia na świecie.

1. Sydney

Sydney jest największym miastem w Australii, stolicą stanu Nowa Południowa Walia. Sydney jest ważnym ośrodkiem finansowym, handlowym, transportowym, kulturalnym i turystycznym Australii. Wizytówką Sydney jest słynna Opera House, na scenie której występowało wiele gwiazd światowego formatu, most Harbour Bridge, wiktoriańska dzielnica Paddington, ogród zoologiczny Taronga oraz Sydney Tower, skąd można podziwiać fantastyczną panoramę miasta.

oprac. EM na podst. tripadvisor.com.au, fot: Pixabay / Wikimedia Commons

Certyfikat Deutscher Wellness dla Hotelu Villa Park MED&SPA

Następny »

Nowa strategia sieci hotelowej Qubus Hotel

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *