The Rock Zanzibar – niezwykła restauracja na wodzie

Lunch lub kolacja na środku oceanu? Nie, nie musimy wybierać się w rejs statkiem marzeń. Taką niezwykłą atrakcję oferuje restauracja The Rock na Zanzibarze.

Restauracja The Rock usytuowana jest na niewielkiej skale, naprzeciwko plaży Michanvi Pingwe na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy. Lokal mieści się w tradycyjnym, pokrytym strzechą, urokliwym domku, urządzonym w lokalnym stylu. Całości dopełniają malownicze tarasy, otoczone lazurowymi wodami Oceanu Indyjskiego.

Restauracja znajduje się niedaleko brzegu, dzięki czemu turyści mogą do niej bez większego problemu dojść pieszo. W czasie przypływu do lokalu można również dopłynąć łodzią, przy czym zazwyczaj nie jest to konieczne. Suchą stopą do restauracji dotrzemy też w czasie odpływu, ale jesteśmy przekonani, że to już nie to samo.

The Rock Restaurant Zanzibar 04

The Rock to doskonałe miejsce na lunch lub romantyczną kolację pod afrykańskim niebem. W restauracji serwowane są przede wszystkim owoce morza, skorupiaki i ryby. Kucharze zdobywają podniebienia gości grillowanymi potrawami, przygotowywanymi z regionalnych składników. Jednak The Rock to miejsce, które warto odwiedzić w trakcie wakacji na Zanzibarze nawet bez względu na kuchnię.

oprac. EM na podst. therockrestaurantzanzibar.com, fot. therockrestaurantzanzibar.com

Czeska perła baroku czeka na turystów

Następny »

TOP 5 najpiękniejszych plaż na świecie

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *