Sposób na hałaśliwego gościa

plytyHotel służy przede wszystkim do regeneracji sił po podróży. O tym, co można zrobić żeby nie przeszkadzali w tym hałaśliwi klienci o innych zainteresowaniach opowiada Romuald Wilk z firmy Knauf AMF produkującej sufitowe i ścienne systemy akustyczne z wełny drzewnej Heradesign.

Luksusowe restauracje, basen, centrum balneologiczne, wellnes, spa i wiele, wiele więcej mają do zaoferowania gościom nowoczesne hotele. Paradoksalnie efekt tych starań często bywa odwrotny od zamierzonego, bo dobra zabawa jednych gości, dla innych jest niczym więcej, jak irytującym hałasem. Jak uniknąć skarg niezadowolonych klientów?

– Każdy hotel to mnóstwo pomieszczeń o różnym przeznaczeniu, powierzchni i kształcie. Oczywiście nie we wszystkich musimy stosować systemy akustyczne – dźwięki w pewnym stopniu są przecież pochłaniane przez meble, zasłony czy dywany. W hotelowych pokojach można się wesprzeć np. absorberami ściennymi z wełny drzewnej z nadrukowaną fabrycznie bądź naniesioną ręcznie grafiką. Takie rozwiązanie nie wystarczy jednak w kluczowych akustycznie pomieszczeniach, jak korytarze, hole, restauracje czy obiekty rekreacyjne. W ich przypadku niezbędne jest zastosowanie odpowiednich systemów akustycznych – radzi Romuald Wilk z firmy Knauf AMF.

To, w jaki sposób zostaną zaadaptowane pomieszczenia szczególnie narażone na hałas zabezpiecza gości z części hotelowej przed głosami „zza ściany”. Na co powinno się więc zwrócić szczególną uwagę i jakie rozwiązania zastosować?

– Najprostszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem są oczywiście sufity podwieszane. Oprócz właściwości akustycznych m.in. idealnie maskują elementy różnych instalacji, nie utrudniając dostępu do nich. W pomieszczeniach hotelowych powinno się je wypełnić płytami o odpowiednim współczynniku pochłanialności dźwięków. Parametr ten odpowiada za tłumienie dźwięków w danym pomieszczeniu, przez co przyczynia się także do zapobiegania przemieszczaniu się hałasu między różnymi pomieszczeniami – mówi Romuald Wilk.

Tematem wymagającym osobnego komentarza jest adaptacja akustyczna pomieszczeń sportowych, takich jak hale sportowe, spa czy baseny. W ich przypadku dobre parametry akustyczne płyt to za mało. W grę wchodzi również bardzo wysoki poziom wilgotności (baseny, spa) oraz zwiększone ryzyko uszkodzeń mechanicznych (hale sportowe).

źródło: informacja prasowa, fot. płyty Heradesign na basenie w hotelu Słoneczny Zdrój, Busko-Zdrój

Chefs Only w Hotelu Mikołajki

Następny »

Agoda prezentuje najlepiej oceniane hotele

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *