Spędzili samotnie 5 tygodni w 800-letnim zamku

Laura Jamieson i Michael Smith przez 5 tygodni byli jedynymi mieszkańcami zamku Ashford. Pikanterii dodaje fakt, że to 800-letni obiekt, położony nad jeziorem Lough Corrib w zachodniej Irlandii, w którym para mieszkała samotnie od 25 marca. Na czas pandemii zamek, który funkcjonuje na co dzień jako pięciogwiazdkowy hotel, został zamknięty.

Pracownicy hotelu przed pandemią dojeżdżali do pracy z małej miejscowości Cross, ale zamknięcie zamku dla gości związało się z nowymi wyzwaniami. Ktoś musiał opiekować się historyczną posiadłością. W zamku znajdują się 84 pokoje, a także prywatne kino, herbaciarnia i strefa SPA.

W tym ekstrawaganckim hotelu gościło wiele znanych osobistości, byli prezydenci, członkowie rodziny królewskiej, a także aktorzy i artyści, w tym m.in. Barbara Streisand, Brad Pitt, Pierce Brosnan. Malowniczo położony obiekt był zresztą wielokrotnie nagradzany. Ostatnio został uznany za jeden z najlepszych hoteli na świecie przez czytelników magazynu Travel + Leisure.

Ale opiekowanie się pustym średniowiecznym zamkiem to nie lada wyzwanie. I choć złocone ramy, kryształowe żyrandole, złocone figurki, ogromne obrazy w masywnych ramach za dnia robią wrażenie, to w nocy skrzypiące podłogi i drzwi, wiatr za oknami mogą przywoływać skojarzenia z powieści grozy. Poza tym trzeba było pamiętać o obowiązkach, które obejmowały m.in. spłukiwanie 160 toalet, odkurzanie drogocennych żyrandoli, a także wysyłanie e-maili i odbieranie telefonów.

Nie zabrakło jednak czasu na drobne przyjemności. Wyborne piwo z hotelowej piwniczki czy obejrzenie wszystkich sezonów Gry o Tron w prywatnym kinie hotelowym rekompensowały niedogodności związane z izolacją. Mimo to Laura Jamieson i Michael Smith już tęsknią za turystami i nie mogą doczekać się otwarcia hotelu, które właściciele zaplanowali na 20 lipca.

oprac. na podst. dailymail.co.uk, fot. ashfordcastle.com

Jak Polacy zamierzają wykorzystać program 1000+?

Następny »

Polskie miasta gotowe na turystów

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *