So Stay Hotel w Gdańsku z pochwałą Parlamentu Europejskiego

Parlament Europejski pochwalił So Stay Hotel w Gdańsku, podając obiekt jako przykład dobrego biznesu odpowiedzialnego społecznie, wspartego przez Europejski Fundusz Społeczny.

„Oto So Stay Hotel w Gdańsku. Choć na zewnątrz może wyglądać jak zwykły hotel, wewnątrz znacząco różni się od innych. To hotel świadomy społecznie, zatrudniający i szkolący młodych ludzi, którzy dorastali w domach dziecka i rodzinach zastępczych, przez co często mieli trudniejszy start w dorosłość” – takimi słowami zaczyna się film zamieszczony na stronie Centrum Multimedialnego Parlamentu Europejskiego.

So Stay Hotel powstał z inicjatywy przedstawicieli Fundacji Innowacji Społecznej na wzór duńskich szkół produkcyjnych. Hotel rozpoczął swoją działalność w marcu 2015 roku i od samego początku jego istnienia są w nim zatrudniani młodzi ludzie, którzy potrzebują wsparcia w osiąganiu niezależności.

Przyjmowani na staże i praktyki, mogą rozwijać swoje umiejętności, obierając jedną ze ścieżek zawodowych: recepcjonisty, kelnera, barmana lub obsługi pokojowej. Co ważne, wypracowany zysk jest ponownie inwestowany w edukację młodzieży.

Innowacyjny w skali kraju projekt, który stał się swego rodzaju eksperymentem społecznym, otrzymał wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego. To podstawowy instrument Unii Europejskiej, który służy zwalczaniu nierówności, wspiera integrację społeczną osób znajdujących się w trudnej sytuacji i zapewnienie im sprawiedliwych szans życiowych.

Członkowie Parlamentu Europejskiego chcą, by program jeszcze się rozwinął, wskazując jako przykład jego dobrego funkcjonowania właśnie gdański So Stay Hotel. Zgodnie z założeniem, EFS miałby połączyć się z czterema innymi funduszami i programami, tworząc EFS+. (em)

źródło: multimedia.europarl.europa.eu, fot: sostayhotel.pl

Hotel Europa w Lublinie wystawiony na sprzedaż

Następny »

ibis Styles Szczecin Stare Miasto ruszy w 2020 roku

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *