Rozwój marki Holiday Inn

Kolejny, trzeci już deweloper przystępuje do budowy sieci Holiday Inn w Polsce. Tym razem jest to firma Aquila Park.

Obecnie pod marką Holiday Inn działa w Polsce 6 hoteli: 2 w Warszawie (jeden z nich jest własnością Orbisu), 2 w Krakowie (w tym jeden trzygwiazdkowy Express by Holiday Inn) oraz po jednym w Gdańsku i Wrocławiu. A jeszcze w 2001 roku wydawało się, że może ich być znacznie więcej. Wówczas bowiem intensywnie w rozwój tej sieci w Polsce inwestowała firma Global Hotels Development.

Ta działająca od 1996 roku firma miała podpisaną umowę z Six Continent Hotels (poprzednia nazwa InterContinental Hotels – właściciela znaku Holiday Inn), zgodnie z którą była preferowanym deweloperem tej sieci.
Na podstawie tej umowy udało się wybudować trzy hotele: w Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie. W planach mówiło się także o Katowicach oraz innych dużych miastach Polski. Szefowie firmy chcieli łącznie otworzyć nawet kilkanaście obiektów, które działałyby pod marką Holiday Inn.

Wspominano również o obiektach Crowne Plaza, jeden z nich miał się mieścić w wieżowcu w Alejach Jerozolimskich, niedaleko Dworca Zachodniego. Plany pozostały jednak na papierze, Global Hotels Development został postawiony w stan upadłości, natomiast w katowickim wieżowcu, gdzie uruchamiano już Holiday Inn ruszył ostatecznie konkurencyjny Qubus Prestige.

źródło: hotelprofit.pl

InterContinental sprzedał udziały w warszawskim hotelu

Następny »

Szczeciński hotel Neptun będzie miał zastępcę

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *