Rewolucja na lotniskach? Kabiny do spania w terminalach

Rewolucyjny projekt, do tej pory z powodzeniem realizowany w Japonii, wkracza do Europy. Na lotnisku Malpensa koło Mediolanu mają pojawić się kabiny do spania.

Pomysłodawcami ustawienia kabin do spania na europejskich lotniskach jest trzech Włochów. Idea kapsuł sypialnianych zrodziła się w ich głowach na lotnisku w Berlinie, gdzie spędzili długie godziny w zatłoczonym terminalu, czekając na swój opóźniony lot.

Marząc o tym, by położyć się z dala od wrzawy, wpadli na pomysł stworzenia kabin do spania. Zaprojektowane przez nich kapsuły Zzzleepandgo mają około trzech metrów kwadratowych i są całkowicie zautomatyzowane. Wnętrza kabin są wyciszone, dzięki czemu naszego snu nie zakłóci panujący w terminalu zgiełk.

W każdej kapsule znajduje się łóżko z funkcją zmiany prześcieradła, stolik, dostęp do internetu oraz system budzenia. Sypialnie są przenośne, więc można je ustawić w dowolnym miejscu. Rezerwacji będzie można dokonać na stronie internetowej.

Pierwsze kabiny Zzzleepandgo pojawią się na lotnisku Malpensa koło Mediolanu, jednak ich ustawieniem zainteresowanie są już kolejne porty lotnicze we Włoszech.

oprac. EM na podst. zzzleepandgo.com

 

W Alpach powstanie najwyższy hotel w Europie

Następny »

Rusza sezon turystyczny w Krasiejowie

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *