Rekordowy rok dla hoteli

Na polskim rynku chce zacząć działać hiszpańska NH Hotels, jedna z największych na rynku europejskim sieci hoteli ukierunkowanych na biznes. W 19 krajach Europy, Afryki i Ameryki Łacińskiej grupa prowadzi 270 hoteli. Jak się dowiedziała „Gazeta Prawna”, inwestor chce otworzyć hotele w siedmiu polskich miastach.

Zdaniem Alexa Kloszewskiego, szefa polskiego oddziału firmy Colliers International, pojawia się wielu nowych zagranicznych inwestorów zainteresowanych polskim rynkiem usług hotelarskich. Hiszpańskie firmy są wśród nich najbardziej aktywne. Należy do nich spółka Immobile, z grupy Salvator, która w 2007 roku uruchomi w Olsztynie i Gdańsku hotele Sporting.

– Polski rynek jest nadal bardzo nienasycony, jeśli chodzi o hotele ekonomiczne, czyli tańsze. W Polsce można budować jeszcze w dużych miastach, jak Gdańsk, Szczecin, Poznań, Łódź, a nawet w Warszawie mogłyby powstać jeszcze trzy, cztery takie hotele. Ale Opole i Legnica też ich potrzebują – podkreśla Alex Kloszewski.

Według opinii ekspertów do sektora usług hotelarskich wraca koniunktura, a to pozwala liczyć na lepsze wyniki finansowe i planować nowe inwestycje. Instytut Turystyki szacuje, że w 2010 roku w Polsce przenocuje 6 mln obcokrajowców. To o ponad 1,7 mln więcej niż w 2005 roku. Według Tri Hospitality Consulting w ciągu roku (lipiec 2005-2006) średnie przychody na jeden pokój już wzrosły o 7,6 proc.

W 2007 roku hotelarze planują nawet podwyższyć ceny, które – jak ocenia Jean Philippe Savoye, prezes grupy Orbis – były niewspółmiernie niskie, nie pokrywały kosztów. W 2007 roku inwestycje w branży hotelarskiej mogą przekroczyć poziom miliarda złotych. Na podstawie informacji o zainteresowaniu hotelarzy możliwością budowy kolejnych obiektów można ocenić, że chcą oni zbudować 60-80 nowych hoteli.

źródło: Gazeta Prawna

Grupa Hotelowa Orbis rusza na Wschód

Następny »

Orbis zbuduje kilkadziesiąt hoteli

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *