Poznański hotel Altus za kilka tygodni przyjmie pierwszych gości

Już za kilka tygodni w Poznaniu otwarty zostanie hotel Altus. Goście będą mieli do dyspozycji 109 pokoi, przestronną restaurację, małe studio fitness oraz 5 nowoczesnych sal konferencyjnych.  Hotel powstaje w jednej z pięciu kultowych wież Domów Towarowych Alfa, które w stolicy Wielkopolski wybudowano w latach 70.

Musieliśmy wyburzyć budynek Alfy do samej konstrukcji, zatem zdjęta została elewacja i wszystkie ściany wewnętrzne. Wymieniamy w niej wszystko. W momencie, gdy ją kupowaliśmy – piętra od drugiego do jedenastego zajmowały biura, ale nie spełniały już nowoczesnych standardów – mówi Leszek Mięczkowski, prezes Altus Hotel.

Na koncepcję nowego trzygwiazdkowego obiektu wpłynęły dwa czynniki: zakrojona na szeroką skalę modernizacja otoczenia – centrum Poznania – i wspomnienie czasów świetności domów towarowych ALFA. Hotel Altus wpisuje się więc w nurt nowoczesnych hoteli life-stylowych skierowanych do szerokiego grona odbiorców, którzy doceniają autentyczność i klimat miejsca.
Każdy z pokoi urządzony będzie w minimalistycznym stylu nawiązującym do koncepcji modernizmu. Znajdzie się w nim wygodne łóżko, łazienka, zestaw do parzenia kawy czy herbaty, sejf, zestaw kosmetyków oraz suszarka do włosów. Nie bez znaczenia – szczególnie dla gości biznesowych – będzie dostępność w każdym pokoju zestawu do prasowania. Każdy z pokoi jest klimatyzowany i posiada dostęp do bezpłatnego Wi Fi.

Obiekt poszczycić się może również niebanalnymi wnętrzami. Nostalgia za czasami PRL stała się pretekstem do zastosowania wyjątkowego, indywidualnie zaprojektowanego lastryko w recepcyjnym lobby, metalo-plastyki oraz sklejki we współczesnym wydaniu. Paleta barw odwołuje się również do współczesnych trendów wzornictwa przemysłowego. Na ścianach hotelowych pokoi zawisną nowoczesne grafiki modernistycznych i socrealistycznych budynków Poznania. Inwestorzy chcieli, aby Goście odnaleźli tu bezpretensjonalny klimat zarówno podczas spotkań biznesowych, jak i pobytów prywatnych.

Obecnie hotel kończy już rekrutację pracowników, wszystkie pokoje są już właściwie gotowe, pozostaje tylko „ubrać” je w pościele, ręczniki i kosmetyki. Szef Kuchni Tomasz Różański ma już gotową kartę menu, a nowe, stylowe stoły i krzesła czekają na wstawienie do wnętrz restauracji i sal konferencyjnych.

źródło: hotel Altus Poznań

 

HRS został globalnym partnerem Siemensa

Następny »

W Budapeszcie ruszył KViHotel. Czy to już hotel przyszłości?

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *