Polacy planują wakacje w Internecie

Aż 86 proc. polskich internautów, szukając miejsca na spędzenie urlopu, korzysta z Internetu. Nawet co piąte miejsce w hotelu jest obecnie zamawiane online – pisze Rzeczpospolita.

– Przejście na internetowy system rezerwacji trwa na świecie od 1995 roku, w Polsce dopiero od kilku lat. Na pewno liczba rezerwacji online będzie rosła. Internet daje bowiem większy wybór ofert oraz możliwość porównywania cen – mówił Remko West z firmy Xotels podczas konferencji dla branży hotelowej Hotel & Internet Profit.

Liczba internetowych rezerwacji jest u nas wciąż niższa niż w innych krajach. Dla porównania w USA liczba rezerwacji hotelowych dokonywanych drogą elektroniczną sięga 70-80 proc., w Europie Zachodniej -50 proc. W Polsce w zależności od miasta jest to od 5 do 20 proc.

Jednak Polacy coraz chętniej korzystają z Internetu, planując wakacje i wyjazdy służbowe. Z badań firmy Gemius adHoc przeprowadzonych na zlecenie Google’a wynika, że 86 proc. polskich internautów szuka miejsc turystycznych online, 46 proc. dokonuje w ten sposób rezerwacji.

źródło: Rzeczpospolita

Czy tanie linie lotnicze wpływają na rozwój hoteli?

Następny »

Hotele bardziej zyskowne

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *