Podsumowanie 6. edycji konkursu Hotel Przyjazny Rodzinie

hprZakończyła się szósta już edycja kampanii Hotel Przyjazny Rodzinie, której finał odbył się 28 września 2014 w Warszawie. Obiekty zostały zweryfikowane i rozdano certyfikaty dla 86 obiektów, które pozytywnie przeszły audyt tegorocznej edycji. Dodatkowo rozdano statuetki dla najlepszych obiektów w sześciu kategoriach. W tym roku po raz pierwszy oddzielnie oceniano hotele sieciowe.

Do poszczególnych kategorii zgłoszono:
–    Hotel miejski – 9 zgłoszeń
–    Hotel na wypoczynek – 48 zgłoszeń do kategorii
–    Hotel sieciowy – hotel miejski – 7 zgłoszeń do kategorii
–    Hotel sieciowy – hotel na wypoczynek – 5 zgłoszeń do kategorii
–    Ośrodek wypoczynkowy – 13 zgłoszeń
–    Pensjonat – 4 zgłoszenia

W kategorii najlepszy hotel na wypoczynek dla rodzin z dziećmi przyznano aż 3 statuetki, ponieważ 3 hotele otrzymały maksymalną liczbę punktów, a dla ośrodków wypoczynkowych również 3 równorzędne statuetki. Łącznie przyznano 10 statuetek.

Laureaci statuetek VI edycji 2013/2014:
–    najlepszy hotel miejski dla rodziny – Hotel Galaxy, Kraków
–    najlepszy pensjonat dla rodziny – nie przyznano statuetki

W kategorii „najlepszy hotel na wypoczynek i wakacje dla rodziny” przyznano 3 równorzędne statuetki (100 % punktów):
– Hotel Kiston w Kistowie
– Hotel Robert’s Lake Resort & SPA w Mikołajkach
– Hotel Villa Hoff Wellness & SPA w Trzęsaczu

W Kategorii „najlepszy ośrodek wypoczynkowy dla rodziny” – również przyznano 3 statuetki (100 % punktów):
–    Arena Słońca w Łebie
–    Zalesie Mazury Active SPA w Barczewie
–    Marena Wellness & SPA w Międzywodziu

W kategorii najlepszy „hotel sieciowy – hotel miejski dla rodzin z dziećmi” otrzymał Agit Hotel Congress & SPA Best Western w Lublinie, a w kategorii najlepszy „hotel sieciowy – hotel na wypoczynek dla rodzin z dziećmi” otrzymał Golden Tulip Międzyzdroje Residence w Międzyzdrojach.

hpr-duzy

Oddzielną nagrodę przyznali goście i internauci w kategorii „ulubiony hotel dla rodziny”, którzy głosowali elektronicznie lub wypełniając ankiety w hotelach. W tym roku wygrała Olandia Kraina Wypoczynku i Konferencji w Prusimiu (16,4 % głosów).  Głosowanie odbywało się przez stronę www.rodzinawhotelu.pl i oddano 2426 głosów. W głosowaniu drogą pocztową wysłano – 2290 kuponów konkursowych. W sumie oddano – 4716 głosów.
W edycji 2013/2014 certyfikaty otrzymało 86 obiektów hotelowych. Certyfikat jest ważny do 31 sierpnia 2015 r.

Punktacja i podsumowanie certyfikatów:
3 słoneczka (61-68 %) – 6 hotele
3.5 słoneczek (69 – 73 %) – 1 hoteli
4 słoneczka (74-82 %) – 11 hoteli
4.5 słoneczka (83 -92 %)– 29 hoteli
5 słoneczek (93-100 %) – 39 hoteli

Aż 79 obiektów otrzymało punktacje powyżej 74 %, w tym 39 hoteli otrzymało maksymalną liczbę 5 słoneczek, a 40 hoteli otrzymało 4 i 4.5 słoneczek.

Specjalne wyróżnienia – dyplomy uznania przyznano dla:

 1. Nominacja Agnieszki Górniakowskiej dla hotelu Anders Stare Jabłonki za wyjątkową ofertę sportowo – rekreacyjną i promowanie zdrowej polskiej kuchni.
 2. Nominacja Anety Todorczuk – Perchuć dla hotelu Stamary w Zakopanem – Jednogłośną decyzją podjętą wspólnie z moimi dziećmi pragniemy wyróżnić Hotel Stamary. Za kreatywność, wyjątkowe podejście do dzieci, najwspanialsze animacje oraz wszystkie kwiatki w potrawach- te prawdziwe i artystyczne, uwiecznione przez dzieci na zdjęciach. Aneta, Zosia i Staś Perchuć.
 3. Nominacja Joanny Racewicz dla Pałacu i Folwarku w Galinach za: Świętą cierpliwość, niekończącą się kreatywność, spełnianie marzeń dużych i małych gości oraz bezcenne rozwijanie ich wyobraźni. A także: za sielski powrót do lat dziecinnych, kiedy nie było rzeczy niemożliwych.
 4. Nominacja Macieja Mazurkiewicza dla hotelu Agit Hotel Congress & SPA w Lublinie za to, że hotel miejski umie zaskoczyć rodzinną atmosferę; za to, że hotel miejski potrafi smacznie i zdrowo gotować; za to, że hotel miejski chce „zamęczyć” dzieci swoimi atrakcjami.
 5. Nominacja Magdaleny Klimkowskiej dla hotelu  ROBERT’S PORT **** Lake Resort & SPA w Mikołajkach: za to, że dzieci są tu naprawdę VIP-ami za prawdopodobnie najlepszą kuchnię na Mazurach oraz za atmosferę tak rodzinną i wspaniałą iż Święta Wielkanocne spędzane w hotelu są ciepłe, wesołe, ale też pełne prawdziwego wypoczynku!
 6. Nominacja Moniki Mrozowskiej hotelu Aurora Spa & Wellness w Międzyzdrojach. Czego najbardziej potrzebujemy, gdy wyjeżdżamy na urlop z dziećmi? Żeby było miło i przyjemnie. Każdemu. Lubimy, gdy ktoś przygotuje na śniadanie specjalnie dla nas jajecznice z naszymi ulubionymi dodatkami. Lubimy  pojechać na rowerową wycieczkę. Poleżeć na basenie. Lubimy, gdy pani w recepcji się do nas uśmiechnie, gdy nasze dzieci niejęczą” Nudzi nam się!” Gdy możemy liczyć na 100% opiekę i zaangażowanie. I wszystko to możemy dostać w Aurorze w Międzyzdrojach.
 7. Nominacja Katarzyny Jaworskiej dla Villi Hoff Wellnesss & Spa w Trzęsaczu za wspaniałą atmosferę, bogatą ofertę dla dzieci i umiejętność szybkiego rozwiązywania wszelkich problemów. Za to dziecko tutaj jest VIPEM.
 8. Nominacja Katarzyny Jaworskiej dla Kompleksu Wypoczynkowego  „Arena Słońca” w Łebie za perfekcyjne przygotowanie miejsca do wypoczynku dla rodzin z dziećmi, kreatywność i ciepłą atmosferę. „Arena Słońca” – Areną Radości i Uśmiechu.
 9. Nominacja Beaty Tadli  dla hotelu Bania **** Thermal & SKI w Białce Tatrzańskiej za stworzenie rodzinnego domu poza domem.
 10. Nominacja Beaty Tadli dla Holiday Inn  Warszawa Józefów **** za serce na dłoni, uśmiech na twarzy i warzywa w ogródku.
 11. Nominacja Violetty Hamerskiej dla Cottonina Villa & Mineral Spa Resort w Świeradowie – Zdroju za urzekającą, profesjonalną i niezwykle zaangażowaną obsługę restauracji, która w sposób szczególny dba o małych gości i świetnie sobie radzi nawet w trudnych sytuacjach.
 12. Nominacja Violetty Hamerskiej dla hotelu Czarny Potok Resort & SPA w Krynicy Zdroju za niezwykle pomysłowy program animacji oraz wprowadzenie nowej usługi – bezpłatnych lunch boksów na podróż na zakończenie pobytu w hotelu dla rodzin z dziećmi.
 13. Nominacja Oli Sokalskiej dla pensjonatu Burkaty w Białce Tatrzańskiej za niezwykle przyjazne podejście całego personelu do małych gości (i ich rodziców). Obsługa hotelowa jest zawsze miła i uśmiechnięta, gotowa sprostać niestandardowym prośbom maluchów (np. o wypatrzonego w barze lizaka podczas gry w kręgle, czy podanie drugiego dania dopiero godzinę czy dwie po zupie). Najlepszym dowodem na to, że dzieci w pensjonacie Burkaty czują się jak w domu, jest zachowanie małych gości, którzy szybko zaczynają się zwracać do osób z obsługi słowami: „ciociu” lub „wujku”.
 14. Nominacja Marty Perchuć – Burzyńskiej dla Ośrodka Wypoczynkowego WEZAJ w Zatomiu Nowym za „wezajową politykę prorodzinną”, która sprawia, że odpoczynek z dziećmi jest pełen wspólnej zabawy i radości z bycia razem. Za to, że rodziny z dziećmi czują  się tam chcianymi i mile widzianymi gośćmi. Za wyjątkową atmosferę, świetną infrastrukturę, wspaniałą obsługę, pomysłowość i serce, wkładane w każdy drobiazg.
 15. Nominacja Iwony Osieckiej dla Zalesie Mazury Active SPA za godną naśladowania przebogatą ofertę promującą aktywny wypoczynek dzieci i dorosłych.

Ponadto oceniono również oferty marketingowe dla rodzin z dziećmi oraz umiejętność działań marketingowych i promocyjnych dla tego segmentu. Do konkursu zgłosiło się 45 obiektów, które przesłały do oceny swoje oferty, gadżety, plakaty, ulotki i nawet nagrody, które otrzymywały dzieci w konkursach i animacjach. Wybór był trudny, bo promocje w hotelach są prowadzone na wysokim poziomie. Przyznano też dwa równorzędne Dyplomy Mistrza Marketingu:  Dyplom Mistrza Marketingu dla hotelu Senator w Dźwirzynie za umiędzynarodowienie kampanii Hotel Przyjazny Rodzinie i przygotowanie kompleksowej informacji w jęz. niemieckim o usługach dla rodzin z dziećmi. Dyplom Mistrza Marketingu dla hotelu Czarny Potok Resort & SPA w Krynicy – Zdroju za pomysł „Karta Odkrywcy” z zakresu nowoczesnego trendu grywalizacji w marketingu.

Kolejna, siódma edycja rusza w październiku br. i potrwa do września 2015. Szczegóły i lista nagrodzonych na stronie www.rodzinawhotelu.pl

źródło: informacja prasowa

Bajkowy ibis Styles Wrocław Centrum

Następny »

Touroperatorzy spotkali się w sopockim Hotelu Bayjonn

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *