Park Hotel Diament Zabrze organizuje Dni Otwarte

Park Hotel Diament Zabrze organizuje 3 i 16 września Drzwi Otwarte. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, chcących związać swoją przyszłość z hotelarstwem i wciąż zastanawiających się, jaki kierunek studiów rozpocząć w październiku.

Zarządzanie hotelem oraz zarządzanie obiektem hotelarskim to dwie specjalności studiów oferowane przez Politechnikę Śląską we współpracy z Hotele Diament S.A. Spółka zarządza 14 obiektami działającymi pod jedną marką, które są usytuowane w najważniejszych gospodarczo częściach Śląska. Projekt ma na celu wykształcenie specjalistów, kompleksowo przygotowanych do pracy w branży hotelarskiej.

W trakcie spotkania, potencjalni studenci mogą dowiedzieć się o szczegółach rekrutacji, przedstawiony zostanie również plan studiów, łącznie z charakterystyką przedmiotów specjalistycznych.

Oprócz omówienia kwestii formalnych, uczestnicy będą mogli poczuć atmosferę hotelu oraz zostaną oprowadzeni po miejscach niedostępnych dla zwykłych gości. Będzie to okazja do rozmowy z pracownikami, którzy podzielą się zarówno wskazówkami, jak i ciekawymi historiami związanymi z ich codziennymi obowiązkami.

Kierunki hotelarskie na Politechnice Śląskiej są skierowane do tych, którzy chcą po skończeniu studiów być specjalistami na rynku pracy. Dzięki unikalnemu połączeniu wiedzy i praktyki, studenci mają okazję poznać od podstaw mechanizmy rządzące hotelem i dowiedzieć się, co sprawia, że gość jest zadowolony z pobytu. Uczą się, jakie cechy musi posiadać dobra recepcjonistka, kucharz czy menedżer, jak ważne jest działanie zespołowe i komunikacja pomiędzy wszystkimi działami, a także są w stanie sami odkryć, czym można wyróżnić hotel na tle konkurencji, tak żeby każdy gość dobrze wspominał swój pobyt.

–  Nasz sposób kształcenia jest kompleksowy. Zapewnia zarówno wiedzę, jak i umiejętności w zakresie finansów, zarządzania hotelem, kierowania zespołem, sprzedaży i marketingu – podkreśla Grzegorz Konieczny, dyrektor Park Hotel Diament Katowice i jeden z wykładowców.

Obecnie liczba obiektów turystycznych na Śląsku dynamicznie rośnie. Cały region staje się atrakcyjny pod względem turystycznym i biznesowym, przez co rozrasta się baza konferencyjna. Natomiast w industrialnych wnętrzach powstaje coraz więcej atrakcji, które odczarowują obraz tego regionu jako tylko przemysłowej strefy. To wszystko sprawia, że wzrasta zapotrzebowanie na osoby wykształcone, które nie tylko będą posiadały rozbudowaną wiedzę teoretyczną, ale również w trakcie studiów poznają tajniki działania hotelu. Studenci zarządzania hotelem i obiektem hotelarskim będą mieli przewagę, będąc już praktykami w swojej dziedzinie.

Aktualnie specjalności te studiuje ponad 30 osób. Maturzyści i licencjaci wciąż mogą wziąć udział w tegorocznym naborze. Druga rekrutacja zakończy się 15 września, natomiast trzecia tura rozpocznie się 16 września i potrwa do 24 września.

źródło: Hotele Diament

Franczyza czy własny biznes? Co się sprawdza w sektorze horeca?

Następny »

W Londynie powstanie podniebny basen

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *