Nowy wystrój wnętrz w 3 hotelach ibis w Warszawie

bar ibisGrupa Hotelowa Orbis i jej partner Accor realizują kolejny etap przyjętej w 2011 roku strategii dynamizacji marek hoteli ekonomicznych.

Obejmuje ona między innymi modernizacje powierzchni ogólnodostępnych w hotelach ibis, a jej celem jest zwiększenie komfortu wypoczynku gości bez zmiany ceny za nocleg.  Modernizacje te sukcesywnie są wprowadzane również w Polsce. W kwietniu br., jako pierwszy, przeszedł renowację ibis Warszawa Stare Miasto, a w sierpniu zakończyły się modernizacje w hotelach ibis Warszawa Centrum i ibis Warszawa Ostrobramska. W IV kwartale tego roku podobny remont planowany jest w hotelu ibis Łódź Centrum.

Nowa strategia marki ibis jest odzwierciedleniem głębokich zmian jakie zaszły w potrzebach gości wobec produktów i usług hotelarskich. Klient oczekuje od marek w każdym segmencie  nowoczesności, unikalnego stylu i zaangażowania w ochronę środowiska. W odpowiedzi na te potrzeby, marka ibis rozpoczęła wprowadzenie zmian w swoich hotelach: nowatorskie wzornictwo, użycie naturalnych materiałów czy wielofunkcyjność przestrzeni publicznej proponowana w projekcie Avanzi, dodaje wnętrzom przytulności, a także tworzy domową atmosferę.

Jednym z kluczowych założeń projektu Avanzi jest element interakcji. Ma się ona odbywać na każdym poziomie: między pracownikiem a gościem, a także między samymi gośćmi. Zmodernizowane przestrzenie mają zachęcać do spędzania w nich czasu i sprzyjać nawiązywaniu znajomości. Osiągnięto to poprzez założenie przenikania się przestrzeni i rozplanowanie całej powierzchni na zasadzie otwartego planu, gdzie forma służy funkcjonalności.

Nowe lobby hoteli ibis to wielofunkcyjna, świetnie wyposażona przestrzeń, która jest „duszą hotelu” i centralnym punktem, gdzie goście mogą się spotkać, pracować, zrelaksować czy zjeść posiłek. To miejsce, które emanuje przyjazną, gościnną atmosferą.  Pomieszczenia zaprojektowane są w modnej stylistyce utrzymanej w jasnej tonacji z dodatkiem drewnianych elementów, ciepłych akcentów kolorystycznych i grafik na ścianach czy suficie. Wydobycie klimatu przytulności i komfortu, zostało także osiągnięte poprzez wstawienie do nich foteli na biegunach, dużych sof czy stolików z blatami do gier planszowych, przy których goście mogą zrelaksować się po pracy.

Innowacyjne rozwiązanie zastosowano także w recepcji. Jej tylne panele służą jako ekran, na którym wyświetlane są ważne dla gości informacje, takie jak prognoza pogody czy aktualne oferty specjalne, w bardziej nieformalny, a zarazem intuicyjny sposób.

Pierwszym hotelem w Polsce, w którym zakończono wdrażanie projektu Avanzi był ibis Warszawa Stare Miasto, położony tuż przy Warszawskiej Starówce. W sierpniu prace modernizacyjne zakończono w ibis Warszawa Centrum, usytuowanym przy al. Solidarności,  w biznesowej części miasta oraz w ibis Warszawa Ostrobramska, położonym przy trasie wylotowej z Warszawy w kierunku wschodnim. Nowa koncepcja odmieniła nie do poznania powierzchnie ogólnodostępne w tych hotelach. Prezentując nowoczesny design i jakość wykończenia według projektu Avanzi, marka ibis pokazuje, że nie jest on dedykowany wyłącznie ekskluzywnym hotelom, ale także obiektom o standardzie ekonomicznym. W IV kwartale 2013 roku podobna modernizacja planowana jest w kolejnym hotelu w Polsce – ibis Łódź Centrum, zlokalizowanym w samym sercu Łodzi, przy zbiegu ulic Piłsudskiego i Piotrkowskiej.

źródło:  informacja prasowa

Uroczyste otwarcie Hotelu Hampton by Hilton Warsaw Airport

Następny »

Wybrano najlepsze Hotele Przyjazny Rodzinie

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *