Nowy obiekt Focus Hotels powstanie w Bydgoszczy

Ruszyła przebudowa dawnego biurowca Projprzem Makrum zlokalizowanego w Bydgoszczy. Budynek przejdzie całkowitą metamorfozę, przekształcając się w kolejny obiekt Focus Hotels.

Nowy hotel stanie w zrewitalizowanym budynku przy ul. Bernardyńskiej 13, który dotychczas pełnił rolę biurowca. Oprócz 84 przestronnych i dobrze wyposażonych pokoi, w hotelu Focus goście będą mieli do dyspozycji restaurację, bar, salę fitness oraz saunę. W obiekcie przewidziano także nowoczesną powierzchnię konferencyjną (w jej skład wejdą 4 sale) oraz podziemny parking.

Charakterystyczny błękitny biurowiec Projprzem przez 55 lat istnienia, wrósł w panoramę Bydgoszczy i świadomość jej mieszkańców. Budynek wzniesiono według projektu Witolda Jańczaka w 1964 roku. Obecnie trwa pierwsza faza przebudowy i wykonywane są prace wyburzeniowe we wnętrzach. Modyfikacji ulegną również instalacje elektryczne, sanitarne i przeciwpożarowe. Prace zewnętrzne zaś skupią się na zupełnie nowej, szklanej elewacji. Dzięki przebudowie obiekt zyska nowoczesny, minimalistyczny charakter.

Ostatnim obiektem, zrealizowanym przez sieć Focus Hotels, był hotel w Lublinie. Poprzednio otwarto zaś obiekty w Poznaniu i Sopocie. Pozostałe hotele sieci zlokalizowane są w Gdańsku, Szczecinie, Chorzowie, Bydgoszczy, Inowrocławiu i Łodzi. W fazie budowy znajdują się także kolejne – obiekty w Warszawie i Szczecinie, które zaczną przyjmować gości już w 2020 roku. Ponadto spółka aktywnie negocjuje umowy związane z nowymi otwarciami.

źródło: informacja prasowa Focus Hotels

Novotel Kraków City West w nowej odsłonie

Następny »

Mercure Kraków Fabryczna City ruszy w 2021 roku

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *