Najpiękniejsze plaże w Europie według Lonely Planet

Lonely Planet, jeden z największych portali turystycznych na świecie, opublikował nowy ranking dziesięciu najpiękniejszych europejskich plaż. Które znalazły się w ścisłej czołówce zestawienia?

5. Vik w Islandii

Vik, najbardziej wysunięta na południe miejscowość Islandii, leży około 180 kilometrów od Reykjaviku. Wśród jej największych atrakcji wymienia się lodowiec Myrdalsjokull oraz wyjątkową plażę. Piasek na plaży w Vik to przede wszystkim rozdrobnione skały wulkaniczne, głównie bazalt, które nadają jej niezwykłego wyglądu.

Vik Islandia

4. Cala Goloritze na Sardynii

Plaża Cala Goloritze leżąca w południowej części Zatoki Orosei jest jedną z najbardziej zjawiskowych na Sardynii. Woda w zatoce zachwyca przejrzystością i intensywnym kolorem, a otaczające plażę krajobrazy zapierają dech w piersiach. Na Cala Goloritze można dostać się statkiem lub wyznaczonym szlakiem turystycznym.

3. Rondinara na Korsyce

Leżąca na Korsyce Rondinara przez wielu uznawana jest za najpiękniejszą plażę Francji. Rondinara kusi złotym piaskiem, turkusową wodą i doskonałymi warunkami do wypoczynku i rekreacji, także dla rodzin z dziećmi.

Rondinara Korsyka

2. Peniche w Portugalii

Portugalska miejscowość Peniche leży w regionie Centrum, który słynie z piaszczystych, pięknych i długich plaż. Na plaży w Peniche panują idealne warunki do uprawiania najróżniejszych sportów wodnych, a zwłaszcza surfingu.

Peniche Portugalia

1. Jaz w Czarnogórze

Plaża Jaz w Czarnogórze leży około 2,5 kilometra od słynnego miasta Budva. Plaża Jaz, będąca jedną z najdłuższych w Czarnogórze, jest także miejscem organizacji licznych imprez i wydarzeń kulturalnych oraz koncertów.

Jaz Czarnogóra

Oprac. EM na podst. lonelyplanet.com, fot. Wikimedia Commons / Flickr / Pixabay

BaseCamp Young Hostel, czyli kemping w starym magazynie

Następny »

Hotele Diament inwestują w projekty kulturalne

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *