Najlepsze wina na festiwalu w Czeskim Krumlovie

krumlovNiemal cały listopad (od 7 do 29.11.2014) w Czeskim Krumlovie odbywać się będzie kolejna edycja festiwalu wina.  Podczas imprezy zaprezentują się najlepsi czescy winiarze, sommelierzy i kucharze.

Czeski Krumlov nie leży wprawdzie w regionie winiarskim, jednak w kilku miejscach w okolicy uprawia się winorośle. W mieście na tarasach zamkowych od strony południowej winnice zostały założone już za czasów Rožmberków. Festiwal wina rozpocznie się 7 listopada uroczystym wieczorem galowym w Ujeżdżalni Zamkowej. Na gości czekają najlepsze wina morawskie i francuskie, wyśmienita kuchnia i ciekawy program rozrywkowy.

We wtorek 11 listopada Czeski Krumlov tradycyjnie przywita młode wina świętomarciskie. Imprezę na placu Zgody (náměstí  Svornosti) rozpocznie przyjazd św. Marcina na białym koniu z koszami wypełnionymi butelkami młodego wina. Na gości czekają także przysmaki, wśród których oczywiście nie zabraknie  tradycyjnej gęsi świętomarcińskiej.

Festiwal zakończy Zamkowe Święto Wina w sobotę 29 listopada w Ujeżdżalni Zamkowej. Miłośnicy wina będą mogli spróbować ponad 150 gatunków czeskich, morawskich i zagranicznych win, spotkać się z najlepszymi winiarzami. Imprezie będą towarzyszyć wystąpienia muzyczne.

źródło: Czechtourism, fot. Jan Schinko

W Warszawie powstała kawiarnia ekologiczna

Następny »

„Twój Tatrzański PN” walczy o tytuł aplikacji roku

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *