Najlepsze linie lotnicze w 2014 roku

Ogłoszono wyniki 11. edycji plebiscytu „Najlepsza Linia Lotnicza” organizowanego przez serwis Pasazer.com. W głosowaniu wzięło udział ponad 24 tysięcy internautów.

W kategorii przewoźników niskokosztowych zwyciężyła węgierska linia lotnicza Wizz Air, która laur zwycięstwa dzierży już od 2004 roku. Na drugim miejscu znalazła się linia easyJet, a na trzeciej pozycji uplasował się Ryanair.Według głosujących najlepszą ofertę lotów krótkodystansowych ma Lufthansa. Drugie i trzecie miejsce przyznano kolejno PLL LOT oraz Turkish Airlines.

W kategorii na najlepszą ofertę lotów długodystansowych zwyciężył LOT. Na dalszych pozycjach znalazły się linie Emirates oraz Qatar Airways. Za najlepszego przewoźnika czarterowego uznano linię Enter Air. Na kolejnych miejscach uplasowały się LOT i Travel Service.

Pozostałe nagrody przyznała kapituła plebiscytu, złożona z 20 przedstawicieli lotnisk, instytucji państwowych, ekspertów lotniczych oraz dziennikarzy. Wydarzeniem roku ogłoszono uruchomienie połączeń krajowych w Polsce obsługiwanych przez linię Ryanair. Natomiast trasą roku zostało połączenie z Lublina do Frankfurtu, które do swojej siatki włączyła linia Lufthansa.

Zwycięzców plebiscytu ogłoszono 10 lutego podczas uroczystej gali w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

oprac. EM na podst. pasazer.com, fot. pixabay

Najciekawsze pakiety zaręczynowe wg HotelsCombined

Następny »

Rekordowa liczba turystów w Czechach

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *