Najciekawsze lodowe i śnieżne hotele w Europie

Lodowe ściany, lodowe łóżka, lodowe szklanki – czy wypoczynek w takim otoczeniu może być przyjemny? Okazuje się, że tak! Europejskie lodowe i śnieżne hotele każdego roku odwiedza dziesiątki, a nawet setki tysięcy turystów, którzy bez wahania zamieniają komfortowe apartamenty na materace i śpiwory. Co więcej, mimo wszechobecnego mrozu, atmosfera w tych miejscach jest naprawdę gorąca. Warto jednak wiedzieć, że ogrzewanie w łazience nie jest tu standardem…

Icehotel Jukkasjärvi, Szwecja

Szwedzki lodowy hotel jest pierwszym, a zarazem największym obiektem tego typu na świecie. Icehotel Jukkasjärvi usytuowany jest w niewielkim miasteczku około 200 km od koła podbiegunowego. Powstaje od podstaw w grudniu każdego roku i funkcjonuje do kwietnia. W Icehotel Jukkasjärvi wszystko wykonane jest z lodu i śniegu – począwszy od ścian, łóżek czy sof, a kończąc na szklankach w barze.

icehotel

fot. icehotel.com

Arctic Resort Kakslauttanen, Finlandia

Arctic Resort Kakslauttanen usytuowany jest 250 km od koła podbiegunowego. W Kakslauttanen możemy zatrzymać się w śnieżnym igloo lub igloo ze szklanym dachem, przez który możemy oglądać zorzę polarną nie ruszając się z łóżka.

majoitus

fot. kakslauttanen.fi

Snow Village, Finlandia

Snow Village w Finlandii każdego roku przybiera nieco inny kształt i rozmiar. Ale bez względu na ostateczny rezultat śnieżnych budowniczych, zawsze znajdziemy tu lodowe pokoje i restaurację, wykonane z lodu rzeźby, a nawet lodową kaplicę, w której można wziąć ślub.

snowvillage

 fot. snowvillage.fi

Kirkenes Snow Hotel, Norwegia

W Kirkenes Snow Hotel panuje stała temperatura około 5 stopni poniżej zera. Jednak potrawy z regionalnych składników, serwowane w lodowej restauracji, z pewnością rozgrzewają gości, a tradycyjny napój z jagód jest doskonałą osłodą pobytu. Turyści mogą też urozmaicić wypoczynek aktywnością fizyczną, przejażdżką psim zaprzęgiem lub oglądaniem zorzy polarnej.

kirkenes

fot. kirkenessnowhotel.com

Hotel of Ice, Rumunia

Hotel of Ice jest pierwszym obiektem tego typu w Europie Wschodniej. Hotel of Ice usytuowany jest w Górach Fogaraskich, nad Jeziorem Balea, na wysokości ponad 2000 m n.p.m. Oprócz lodowego hotelu, znajdziemy tu również lodową restaurację, bar oraz kościół.

hotelofice

fot. hotelofice.ro

oprac. EM na podst. fodors.com

Czy można zamieszkać na statku wycieczkowym?

Następny »

Live Aqua w Cancun – hotel tylko dla dorosłych?

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *