Najbardziej przerażające hotele na świecie

Specjalnie na okoliczność Halloween przygotowaliśmy dla Was listę 5 najbardziej przerażających hoteli świata. Macie odwagę, żeby spędzić tam noc?

Stanley Hotel, Estes Park

Każdy, kto widział film Lśnienie zna ten hotel, ale nie każdy wie, że istnieje naprawdę. Wybudowany w 1909 roku od lat 70. stanowi mekkę badaczy zjawisk paranormalnych. Ukoronowaniem jego “nawiedzonej” sławy było napisanie przez Stephana Kinga książki, na kanwie której powstał wspomniany film.

Langham Hotel, Londyn

Wybudowany w 1865 roku obiekt jest jednym z bardziej ekskluzywnych hoteli w Londynie. Najczęściej spędzają tu noce celebryci, politycy i elity biznesu. Jednak równie często można tu spotkać duchy krzątające się po korytarzach.

Ballygally Castle, Irlandia Płn.

Budynek powstał w 1625 roku i pierwotnie służył jako zamek obronny, dopiero później przebudowano go na hotel. Właściciel zamku Lord James Shaw najprawdopodobniej zepchnął swoją żonę, Lady Isabell, ze szczytu budynku. Od tej pory jej duch krąży po hotelu, strasząc wszystkich gości. Właściciele obiektu postanowili przygotować specjalny pokój dla zjawy, jednak ta nadal uważa się za właścicielkę posiadłości i skutecznie wypędza gości.

Hotel Castello Della Castelluccia, Rzym

Zamek powstał już w XI wieku. Przez stulecia to miejsce widziało więcej śmierci niż jakiekolwiek inne. Goście hotelowi skarżą się na obecność duchów, a szczególnie uciążliwy jest duch cesarza Nerona, który upodobał sobie to miejsce.

Grand Hyatt Hotel, Taipei

Hotel przypuszczalnie został wybudowany w miejscu, gdzie w czasie II wojny światowej wojska japońskie dokonywały masowych mordów na ludności cywilnej. Hotel jest nawiedzony tak bardzo, że nawet znany z filmów akcji Jackie Chan uskarżał się na obecność złych zjaw. Zarząd hotelu zdecydował się zaangażować specjalistów od Feng Shui, żeby zminimalizować obecność duchów. Niestety, okazało się to nieskuteczne, zmory nadal odwiedzają gości tego obiektu.

oprac. MsK na podst. telegraph.co.uk

Park Hyatt Group zatrudnia psy!

Następny »

Sieć Hôtels & Préférence przejęta przez Louvre Group

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *