Najbardziej niesamowite stacje metra w Europie

Podróż metrem nie musi ograniczać się do pokonania dystansu z jednego do drugiego miejsca. Okazuje się, że jazda metrem może być również wyjątkowym doświadczeniem. Niekomercyjna organizacja „European Best Destinations” ogłosiła wyniki głosowania na najbardziej niesamowite stacje metra w Europie. Jest polski akcent!

1. Stacja Bockenheimer Warte, Frankfurt, Niemcy

Niemiecka stacja zawdzięcza swój tytuł przede wszystkim spektakularnemu wejściu. Naziemną część Bockenheimer Warte zbudowano w formie zapadającego się pod ziemię tramwaju.

01 Bockenheimer Warte

2. Stacja Toledo, Neapol, Włochy

Wielu turystów to właśnie tę stację uznaje za najbardziej efektowną. Stacja Toledo w Neapolu jest prawdziwą podziemną galerią sztuki, zdominowaną przez błękitne mozaiki.

02 Toledo

3. Stacja Stadion, Sztokholm, Szwecja

Szwedzkie stacje metra to wykute w skałach galerie sztuki. Jedną z nich jest stacja Stadion, na której królują żywe kolory, obrazy, mozaiki i rzeźby.

03 Stadion

4. Stacja Arts et Metiers, Paryż, Francja

Ta stacja robi wrażenie nie tylko aranżacją, ale też bardzo długą historią, która sięga jeszcze 1904 roku! Stacja Arts et Metiers zawdzięcza swoją nazwę znajdującemu się nieopodal muzeum, a niebanalny wystrój belgijskiemu twórcy komiksów.

04 Arts et Metiers

5. Stacja Plac Wilsona, Warszawa, Polska

Czas na polski akcent! Warszawska stacja metra, określana mianem architektonicznego dzieła sztuki, to dla nas prawdziwy powód do dumy. Przypomnijmy, że kilka lat temu, podczas konferencji MetroRail, stację Plac Wilsona uznano za najpiękniejszą na świecie.

05 Plac Wilsona

oprac. EM na podst.europeanbestdestinations.com, fot. Flickr.com, Wikimedia commons

Hotel Best Western Villa Aqua w nowej odsłonie

Następny »

Na Bali powstanie hotel Six Senses

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *