Na lotnisku JFK powstanie luksusowy terminal dla zwierząt

Na lotnisku im. Johna Kennedy’ego w Nowym Jorku powstanie luksusowy terminal dla zwierząt. Terminal otrzyma nazwę ARK, co jest nawiązaniem do biblijnej Arki Noego.

Terminal ARK będzie ogromnym ułatwieniem dla pasażerów wwożących zwierzęta do Stanów Zjednoczonych, ponieważ zgodnie z przepisami wiele z nich należy poddać kwarantannie. Przykładowo, ośrodek kwarantanny, do którego obecnie przewożone są konie, znajduje się aż 130 kilometrów od lotniska im. Johna Kennedy’ego.

Terminal został zaprojektowany w taki sposób, by oszczędzić przebywającym w nim zwierzętom stresu. W ARK znajdą się klimatyzowane boksy dla koni i krów, woliery dla ptaków, a nawet miejsce dla pingwinów. Terminal będzie również wyposażony w luksusowe pomieszczenia dla psów oraz kotów z dostępem do basenów i drzew. Pobyt w ARK będzie kosztował właścicieli czworonogów około 100 dolarów za dobę.

ARK będzie pierwszym terminalem dla zwierząt na świecie. ARK będzie przystosowany do obsługi około 70 tysięcy zwierząt rocznie. Koszt budowy terminala szacuje się na 48 milionów dolarów, a jego otwarcie planowane jest na 2016 rok.

Oprac. EM na podst. usatoday.com, fot. Wikimedia Commons

Polska oczami obcokrajowców. 10 najciekawszych faktów

Następny »

Hotel Reichshof Hamburg znów otwarty

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *