LOT zaprasza na kolejną aukcję bagaży lotniczych

LOT po raz drugi organizuje aukcję zagubionych bagaży, wózków dziecięcych oraz innych pozostawionych przedmiotów z całego świata, które przez ponad dwa lata nie zostały odebrane przez właścicieli. Licytacja tym razem odbędzie się on-line. W każdej walizce kryje się niespodzianka, a dzięki internetowej aukcji każdy może ją odkryć.

LOT zaprasza na licytację bagaży, która tym razem odbędzie się on-line na stronie http://airkiosk.lot.com/kategoria/aukcja-bagazu. Wystarczy 10 złotych by przystąpić do licytowania. Podobne aukcję są organizowane przez różne linie lotnicze i cieszą się ogromną popularnością. Zawartość walizek nowy właściciel pozna dopiero po jej wylicytowaniu.

Nieodebrane bagaże, które są u nas składowane po dwóch latach możemy zutylizować. Lepiej jednak dać im szansę na drugie życie – mówi Karina Legawiec, Dyrektor Biura Dodatkowych Przychodów PLL LOT.

Licytować będzie można bagaż nie znając jego zawartości, a decyzję trzeba będzie podjąć na podstawie zdjęć. Dodatkowo w tej odsłonie na chętnych czekają też inne przedmioty znalezione na pokładzie samolotów oraz 19 wózków dziecięcych. Waga bagaży waha się od 5 do 22 kilogramów. Wszystkie przedmioty zostaną podzielone na trzy kategorie, tak by zasugerować potencjalnym nabywcom, jakie cechy miał ich poprzedni właściciel. Dzięki temu nowi posiadacze, będą mogli łatwiej oszacować  zawartość walizek. Zwycięzcy otrzymają wygrane przedmioty z dostawą do domu.

Bagaże, które trafią na tę licytację są przechowywane przez LOT od 2013 roku. Z przepisów wynika, że linie lotnicza powinna przechowywać bagaże przez okres dwóch lat. Po tym czasie można je zutylizować lub sprzedać. Z licytowanych bagaży zostały usunięte produkty spożywcze oraz alkohol, a także inne przedmioty, których posiadanie jest zabronione. Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie airkiosk.lot.com.

Każdy bagaż lotniczy zagubiony lub pozostawiony przez pasażera trafia do Międzynarodowego Systemu Poszukiwania Bagażu. Po 5 dniach, jeżeli nie udaje się od razu ustalić właściciela, bagaż zostaje przekazany do Centralnego Biura Poszukiwania Bagażu głównego przewoźnika na danym lotnisku. W przypadku LOT-u jest to Warszawa. Dlatego też bagaże znajdujące się w magazynie mogą należeć nie tylko do pasażerów polskiego przewoźnika. Każdego dnia, przez cały okres przechowywania, trwa bieżący monitoring, czy ktoś z pasażerów na całym świecie nie poszukuje swojego bagażu.

Aukcja bagaży lotniczych organizowana przez LOT potrwa do 23 września.

źródło: LOT

Daniel Błaszkiewicz dyrektorem generalnym hotelu Anders

Następny »

Wakacje nad polskim morzem droższe niż za granicą

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *