Leonardo DiCaprio planuje budowę luksusowego resortu

Leonardo DiCaprio dołączy wkrótce do grona gwiazd Hollywood, które chcą podbić branżę hotelarską. Jak donosi New York Times, aktor planuje budowę luksusowego resortu na prywatnej wyspie u wybrzeży Belize, państwa w Ameryce Środkowej.

Leonardo DiCaprio już 10 lat temu kupił bezludną wyspę Blackadore Caye. Inwestycja ma zostać zrealizowana z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Gwiazdor, który od lat angażuje się w różnego rodzaju projekty ekologiczne, przyznał, że już od dłuższego czasu poszukiwał odpowiedniego zespołu do realizacji tego projektu.

Ostatecznie postanowił nawiązać współpracę ze słynnym nowojorskim deweloperem Paulem Sciallą. Ponad połowa powierzchni Blackadore Caye będzie objęta ochroną, a goście kompleksu mają przechodzić obowiązkowe szkolenie z zakresu ekologii.

Na wyspie ma powstać około 70 ekskluzywnych willi. Budynki będą usytuowane na platformach, wznoszących się nad sztuczną rafą koralową. Część z nich zostanie wystawiona na sprzedaż, a ceny mają oscylować w granicach 15 milionów dolarów. Według zapowiedzi, resort Blackadore Caye ma otworzyć swe podwoje w 2018 roku.

Belize to państwo w Ameryce Środkowej leżące na półwyspie Jukatan, nad Morzem Karaibskim. Od północy graniczy z Meksykiem, a od zachodu z Gwatemalą.

Oprac. EM na podst. travelmole.com, fot. Pixabay

B&B Hotels Polska rusza z budową hotelu w Łodzi

Następny »

We Włoszech powstał największy labirynt na świecie

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *