Kraków najlepszym miastem w Europie

Kraków otrzymał nagrodę Zoover Award „The Best European City Trip 2015”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas targów turystycznych Vakantiebeurs, organizowanych w Utrechcie. Statuetkę odebrali przedstawiciele Ambasady RP w Hadze oraz Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie.

Prestiżowe wyróżnienia przyznano na podstawie głosów użytkowników holenderskiego portalu Zoover, jednego z największych, niezależnych portali turystycznych. Zwycięstwo stolicy Małopolski zapewnił średni wynik 8,8 pkt. Tym samym, Kraków wyprzedził w rankingu Sewillę, Wenecję, Wiedeń, Barcelonę, Rzym oraz Pragę.

Według badań prowadzonych przez Małopolską Organizację Turystyczną, w 2014 roku Kraków odwiedziło 77 tysięcy turystów z Holandii. Jednak liczba ta może znacznie się zwiększyć – Zagraniczny Ośrodek POT wygrał też kampanię outdoorową o wartości 20 tysięcy euro. Nagrodę przyznała firma Clear Channel Hillenaar, specjalizująca się w reklamie zewnętrznej. Billboardy promujące Polskę pojawią się w Amsterdamie i Utrechcie.

Warto dodać, że Kraków został laureatem Zoover Award już po raz drugi. Ale to jeszcze nie koniec wyróżnień ze strony Holendrów. W grudniu ubiegłego roku, decyzją dziennikarzy branżowego dwutygodnika „MICE & Business Travel”, miasto uzyskało tytuł „MICE Trendy Destination 2014”, pokonując między innymi Rygę i Dubrownik.

EM

źródło: POT, krakow.pl, fot. wikimedia commons

Dobre warunki narciarskie w Czechach

Następny »

Otwarto nowy hotel w Siedlcach

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *