Kraków najbardziej niedocenianą destynacją według Buzzfeed

Amerykański serwis Buzzfeed opublikował ranking „23 najbardziej niedocenianych miejsc na świecie, które trzeba odwiedzić przed śmiercią”. Na szczycie niecodziennego zestawienia znalazł się Kraków, który wyprzedził Irlandię, Portugalię i Czechy.

Ranking powstał w oparciu o opinie użytkowników serwisu. Mieli oni wskazać miejsca na świecie, poza Stanami Zjednoczonymi, które uważają za piękne, intrygujące i godne polecenia na wakacyjny wyjazd, a zarazem najbardziej niedoceniane.

Największe uznanie w oczach internautów zyskała właśnie stolica Małopolski. Zdaniem użytkowników, Kraków wyróżniają bogata historia, zabytkowe zamki i kościoły oraz rynek, który określono jako idealne miejsce na wypoczynek i relaks. Głosujący bardzo często wskazywali również na przyjazny stosunek mieszkańców do turystów.

W pierwszej piątce zestawienia znalazły się także Pierścień Kerry w Irlandii, Lizbona w Portugalii, Hoi An w Wietnamie i Praga w Czechach. Na dalszych pozycjach uplasowały się między innymi fiordy norweskie, Dalmacja w Chorwacji, Luksemburg, Bazylea w Szwajcarii, Indonezja, Skandynawia, Cortina d’Ampezzo we Włoszech i Montreal.

Oprac. EM na podst. buzzfeed.com, fot. Wikimedia Commons

Jak odżywiają się pracownicy korporacji?

Następny »

Konkurs „The Best of WorldHotel 2015”

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *