Kolejna wystawa w andel’s Hotel Łódź

andel’s Hotel Łódź po raz kolejny będzie gościć sławnych artystów oraz miłośników sztuki. Pojawią się w hotelu 10 września z okazji wernisażu wystawy „Mamy czas“ – kolejnej odsłony cyklu Andel’s Quarter. Prace Karoliny Breguły, Moniki Drożyńskiej, Rafała Milacha i Joanny Piotrowskiej będzie można oglądać do 10 października zarówno w publicznej przestrzeni hotelu, jak również w wybranych apartamentach.

W andel’s Hotel Łódź doświadczamy czasu w szczególny sposób. Przeszłość jest tu stale obecna w teraźniejszości. Bryła i elementy dawnej fabryki Izraela Poznańskiego decydują o obecnej formie hotelu i wpływają na jej przyszły rozwój. Nie dziwi więc, że kolejna wystawa z cyklu Andel’s Quarter „Mamy czas“ jest refleksją nad znaczeniem czasu. Prezentowane prace w różny sposób odnoszą się do tego pojęcia. W każdej z nich można również odnaleźć „nici”, które łączą ją z miejscem ekspozycji – hotelem lub miastem Łódź. Otwarty wernisaż wystawy odbędzie się 10 września o godz. 19:00 w lobby hotelu andel’s.

Wystawa składa się z dwóch części: publicznej – umieszczonej w holu andel’s Hotel Łódź oraz prywatnej – prezentowanej w hotelowych apartamentach. W pierwszej z nich będzie można zobaczyć cykl fotografii „Historie sztuki” Karoliny Breguły oraz prace Rafała Milacha z serii „Bardzo piękny projekt”. Prezentuje on piękno i sukcesy Łodzi i Górnego Śląska poprzez zwycięzców lokalnych konkursów. Breguła nawiązuje do historii sztuki XX w., lecz łączy ją z codziennością zwykłych bohaterów.

W apartamentach będzie można zobaczyć refleksję Moniki Drożyńskiej na temat historii fabryki Poznańskiego w pracy „Haft miejski 3“ uszytej na hotelowych firanach i autoportretu „Połowa całości“ oraz prace Joanny Piotrowskiej „Frowst”. Seria czarno-białych fotografii będących rekonstrukcją zdjęć z rodzinnych albumów to analiza złożoność relacji międzyludzkich, zwłaszcza w rodzinie.

Wystawie towarzyszy książka zaprojektowana przez Anię Nałęcką, w której obok prac z wystawy znajdzie się opowiadanie Filipa Zawady „Kruki żyją najdłużej”. Kuratorką wystawy jest Katarzyna Sagatowska.

źródło: informacja prasowa

eSKY.pl uruchamia aplikację mobilną

Następny »

Wystawa „See You Soon” w warszawskim hotelu Sheraton

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *