Jeśli nie narty, to co? Popularne kierunki zimowych wyjazdów

Ferie zimowe to doskonały moment na wyjazd, choć nie wszyscy zamierzają spędzić ten czas, szusując na stokach. Skyscanner sprawdził, dokąd najchętniej będą podróżować mieszkańcy sześciu miast wojewódzkich w Polsce.

Analitycy Skyscanner sprawdzili, gdzie zimowy urlop zamierzają spędzić mieszkańcy sześciu wybranych polskich miast wojewódzkich: Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdańska, Katowic oraz Wrocławia. Jak się okazuje, Polacy coraz chętniej decydują się na citybreaki, które pozwalają cieszyć się zagranicznym wyjazdem bez zbytniego obciążania domowego budżetu.

Za najpopularniejszą destynację można z powodzeniem uznać Londyn, który znalazł się w zestawieniu 5 najchętniej wybieranych kierunków dla każdego z miast. Podobnie jak co roku, Polacy będą odwiedzać również włoskie i hiszpańskie miasta, na czele z Rzymem, Wenecją, Mediolanem czy Barceloną.

Do najbardziej oryginalnych kierunków zimowych wyjazdów zaliczyć można Reykjavik na Islandii czy Luqa na Malcie, gdzie swoje podróże planują mieszkańcy Gdańska. Na dość nieoczywiste destynacje zdecydowali się też wrocławianie – oni będą wypoczywać w Palermo we Włoszech, Lwowie na Ukrainie i Tel Awiwie w Izraelu.

Najpopularniejsze kierunki zimowych podróży

TOP 5 – WARSZAWA
1. Londyn
2. Rzym
3. Paryż
4. Barcelona
5. Mediolan

TOP 5 – KRAKÓW
1. Rzym
2. Londyn
3. Cagliari (Sardynia)
4. Gdańsk
5. Wenecja

TOP 5 – POZNAŃ
1. Castellon de la Plana
2. Ateny
3. Londyn
4. Madryt
5. Barcelona

TOP 5 – GDAŃSK
1. Londyn
2. Luqa (Malta)
3. Kraków
4. Reykjavik
5. Paryż

TOP 5 – KATOWICE
1. Amsterdam
2. Mediolan
3. Dubaj
4. Ateny
5. Londyn

TOP 5 – WROCŁAW
1. Lwów
2. Palermo
3. Londyn
4. Tel Awiw
5. Paryż

Z analizy Skyscanner wynika ponadto, że na najdłuższy wypoczynek – średnio ponad 4 dni – pozwolą sobie mieszkańcy Warszawy i Katowic. Tuż za nimi plasują się turyści z Krakowa i Poznania, których wyjazd będzie trwać przeciętnie nieco ponad 3 dni.

Ile natomiast Polacy wydadzą na swoje podróże? Najmniej, bo średnio 550 zł, słynący z oszczędności mieszkańcy Poznania, a ponadto gdańszczanie, których wojaże będą kosztować przeciętnie 815 zł. Najwięcej na wyjazd wydadzą mieszkańcy Warszawy i Katowic – za bilet zapłacą oni nawet ponad 1000 zł.

Na podstawie: Skyscanner, fot. pixabay.com

Tropiki czy narty? Gdzie Polacy spędzą ferie zimowe 2019?

Następny »

Hotel ibis Styles Warszawa Centrum już otwarty!

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *