Jaworzno odebrało statuetkę Miasta Roku 2017

W drugiej edycji ogólnopolskiego plebiscytu Kocham to Miasto – Miasto Roku 2017 internauci oddali aż 23 341 głosy na Jaworzno. Podczas corocznego spotkania młodzieży z władzami miasta przedstawicielka HRS – organizatora konkursu – wręczyła prezydentowi Jaworzna Pawłowi Silbertowi statuetkę i dyplom najbardziej docenianego miasta 2017 roku.

Internauci, którzy głosowali na Jaworzno, zwrócili uwagę na świetną komunikację miejską, licznie wydarzenia kulturalne, piękne krajobrazy i atrakcje turystyczne – a tych w mieście jest wiele. Można odpoczywać nad zalewem Sosina czy odwiedzić stare kamieniołomy. W dwóch najpopularniejszych kamieniołomach – poza podziwianiem zapierających dech w piersiach widoków – można nauczyć się nurkować (Kamieniołom Gródek) oraz poznać historię wykopalisk (Kamieniołomy Sodowa Góra i ośrodek GEOsfera).

Nie można zapomnieć także o Rynku Głównym, który wyróżnia się oryginalnym trójkątnym kształtem. Przestrzeń rynku wyznaczają z jednej strony Kolegiat św. Wojciecha i św. Katarzyny (warto zwrócić uwagę na potężny trójkątny witraż), a z drugiej strony budynek biblioteki. Na samym środku rynku znajduje się pomnik drwala i rośnie zasadzony przez prezydenta jawor – symbol miasta.

Największym atutem Jaworzna są jednak jego mieszkańcy, którzy szczerze kochają swoje miasto. Tegoroczne walentynki były więc dla nich szczególnie ważne. Podczas corocznego spotkania młodzieży z władzami miasta w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaworznie wręczono prezydentowi Pawłowi Silbertowi statuetkę i dyplom Miasta Roku 2017. Podczas wydarzenia przedstawicielka HRS, organizatora plebiscytu i fundatora nagrody, zwróciła uwagę, że internauci podkreślali w komentarzach uzasadniających swój wybór, jak wielką zmianę przeszło miasto w ciągu ostatnich lat. Prezydent zaznaczył natomiast, że zwycięstwo to przede wszystkim zasługa mieszkańców, bo to siła ich głosów i zaangażowanie zadecydowały o wygranej. Ponad 23 tys. głosów oddanych na jedno z największych miast na Śląsku to niezaprzeczalne potwierdzenie miłości mieszkańców Jaworzna do swojego miasta.

Dzięki plebiscytowi Kocham to Miasto – Miasto Roku 2017 zwycięskie miasto ma okazję zainteresować miłośników podróżowania atrakcjami turystycznymi swojego regionu. Wraz z tytułem, dyplomem i statuetką miasto zyskuje również wsparcie HRS w promocji w sieci. Statuetki i dyplomy powędrują także do Wałbrzycha i Rzeszowa. Te miasta zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce w plebiscycie.

źródło: HRS

Adam Latek i Maciej Straus ekspertami kongresu RentownyHotel

Następny »

Maciej Bochyński dołączył do Sun & Snow

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *